X Obóz matematyczno-językowy

X  - jubileuszowy  - Obóz naukowy matematyczno – językowy z zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi uzależnień odbył się w dniach 17.09 - 20. 09. 2019 r.  w schronisku PTTK na hali Rysianka.

Opiekunami były: p. Halina Badora - kierownik obozu, odpowiedzialna za zajęcia z matematyki, p. Agnieszka Król odpowiedzialna również za zajęcia z matematyki,  p. Iwona Jasek - odpowiedzialna za zajęcia w języku angielskim i p. Bogusława Dziergas – przewodnik górski.

We wtorek po wejściu uczestników na Rysiankę ze Złatnej – Huty przeprowadzone zostały zajęcia z matematyki, konkurs (w języku angielskim) prezentujący słynnych matematyków i ich dokonania oraz tradycyjnie seans filmowy związany z tematyką obozu.

W środę oprócz zajęć matematycznych i wycieczki na szczyt Romanki połączonej z poznaniem specyfiki rezerwatu przyrody ,,Romanka", odbył się także – tradycyjny już – konkurs piosenki turystycznej, przy szałasowym ognisku i wspólnym biesiadowaniu. Tego dnia, mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, bo tegoroczna „Rysianka 2018” to obóz zaczynający się zimowym wejściem, odwiedził nas Pan Dyrektor Jacek Biłko. Po wieczornym spotkaniu i obserwacjach nieba jesiennego, seans filmowy zamknął ten emocjonujący dzień.

W czwartek po kolejnej serii rozwiązywania trudnych, ciekawych zadań matematycznych, uczniowie udali się na wycieczkę „Szlakiem Hal” i doszli na Halę Boraczą w rekordowo krótkim czasie.  Odbył się również konkurs scenek propagujących działania zwalczające uzależnienia, połączony z prezentacją ulotek i plakatów. Pokaz najlepszych zdjęć wykonanych podczas obozu i seans filmowy zakończyły nasz kolejny intensywny dzień.

Piątek był dniem podsumowań konkursów i pożegnań z Rysianką.

X obóz naukowy matematyków był wyjątkowo urozmaicony pod względem aury, co sprawiło, że tradycyjne obserwacje wschodu słońca nad masywem Pilska i poranne zajęcia sportowe przyniosły dodatkowe piękne przeżycia.

Wyrażamy wielką wdzięczność i składamy podziękowania Państwu Annie i Witoldowi Wiewiórom – gospodarzom Schroniska PTTK „Rysianka”, którzy od dziesięciu lat stwarzają nam świetne warunki i gwarantują serdeczną atmosferę, oraz pani Bogusławie Dziergas, naszej wspaniałej przewodniczce - wolontariuszce i wszystkim życzliwym nam pracownikom schroniska. Wielkie podziękowania należą się również  tradycyjnie Stowarzyszeniu Przyjaciół i Absolwentów LO im. M. Kopernika za pomoc w uzyskaniu środków finansowych na obóz z konkursu grantowego Urzędu Miasta w Żywcu. A w tym roku także Stowarzyszeniu „Z Kopernikiem w XXI wiek” za sfinansowanie materiałów biurowych i nagród dla zwycięzców konkursów zadaniowych.

Narzędzia dostępności