83. rocznica wysiedleń z Żywiecczyzny

83. rocznica wysiedleń z Żywiecczyzny
22 września 1940 roku Niemcy rozpoczęli akcje wysiedleń ludności polskiej z terenu powiatu żywieckiego. Zbudzeni wczesnym rankiem mieszkańcy otrzymali kilkanaście minut na spakowanie się. W wyniku akcji wysiedlono na teren Generalnego Gubernatorstwa ponad 20 tys. osób.
W piątek 22 września upamiętniliśmy 83. rocznicę wysiedleń z Żywiecczyzny w ramach „Aktion Saybusch”. Dzięki inicjatywie dyrektora I LO w Żywcu Jacka Biłko do uroczystości przyłączyli się przedstawiciele pozostałych szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu żywieckiego. Powiat żywiecki reprezentowali: Starosta Andrzej Kalata, Wicestarosta Stanisław Kucharczyk, Radna Powiatu Marzena Pietraszewska oraz Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowani Andrzej Widzyk.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
11.04.2024
Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi z pięciu kontynentów, posługujących się językiem francuskim. Międzynarodowy Dzień Frankofonii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności