Udział naszych uczniów w konferencji „Żywiec - miasto Młodych”

Udział naszych uczniów w konferencji „Żywiec - miasto Młodych”

28.09.2023 w Zajeździe Beskidy odbyła się III konferencja promująca projekt SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja. Jej program obejmował wykłady i warsztaty adresowane do młodych ludzi. Projekt został sfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 oraz budżetu państwa w ramach Programu ”Rozwój Lokalny”. Celem spotkania było zebranie ciekawych opinii i innowacyjnych pomysłów dotyczących perspektyw rozwoju młodzieży, naszego miasta i regionu.

W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Żywca Pan Antoni Szlagor, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Pan Mariusz Hujdus i przedstawiciele zarządów samorządów szkolnych szkół ponadpodstawowych z Żywca. I LO im. M. Kopernika reprezentowali uczniowie: Magdalena Jędrysek z kl. 2f, Roksana Król z kl. 2f, Oliwia Mikociak z kl. 2f, Oliwia Mateja z kl. 3c, Justyna Salachna z kl. 3c, Dawid Murga z kl. 4b, Jakub Saleciak z kl. 4a i Franciszek Smolicki z kl. 4a. W ramach spotkania uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Pana Juliusza Lermana, kierownika Oddziału Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi i zdobyli cenną wiedzę w zakresie prowadzenia nowoczesnej komunikacji w internecie oraz tworzenia angażujących treści wideo.

Działaniom projektowym podejmowanym w trakcie konferencji towarzyszyli: moderator spotkania Pan Sławomir Rybczyński z Radia Bielsko i Pan Michał Stasica ze Szkoły Tańca Swing. Zakończenie spotkania uatrakcyjniła wspólna zabawa taneczna, zaproponowana przez organizatorów wszystkim uczestnikom.

Maria Śleziak

 


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
11.04.2024
Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi z pięciu kontynentów, posługujących się językiem francuskim. Międzynarodowy Dzień Frankofonii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności