Amelia Goc stypendystką Programu ZDOLNI

Amelia Goc stypendystką Programu ZDOLNI

21 października br. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się gala inaugurująca Program ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Stowarzyszenie to już od 40 lat działa na rzecz zdolnej młodzieży z całej Polski, oferując jej nieodpłatne warsztaty, wyjazdy naukowe i seminaria z najbardziej utytułowanymi naukowcami kraju.

Bardzo się cieszymy, że do grona tegorocznych stypendystów dołączyła nasza uczennica - Amelia Goc. Kapituła doceniła liczne sukcesy naszej maturzystki, jakimi z pewnością były uzyskanie tytułu laureata Olimpiady Historycznej i zdobycie tytułu finalisty Olimpiady Wiedzy Historycznej. Amelia jest również osobą ciekawą świata i chcąca wciąż się rozwijać, a to dla Krajowego Funduszu jest bardzo ważne w procesie rekrutacji. Jak co roku, bardzo wielu młodych ludzi chciało stać się częścią Programu ZDOLNI. Ostatecznie w gronie stypendystów znalazło się ponad 500 wszechstronnie uzdolnionych uczniów.

Gala na stołecznym Zamku Królewskim miała na celu uroczyście rozpocząć tegoroczną edycję Programu. Po wręczeniu dyplomów, wysłuchaniu przemówień gości specjalnych oraz byłych stypendystów, wszyscy udali się na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tam odbyła się seria wykładów na rozmaite tematy, która była prowadzona przez uznanych w świecie nauki profesorów. Ostatnim punktem programu był wspólny obiad, podczas którego stypendyści rozmawiali o swoich pasjach i planach na przyszłość.

Program ZDOLNI został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności