Francuski Mardi Gras w szkole

Francuski Mardi Gras w szkole

Ostatnie przerwy tegorocznego karnawału (25 lutego 2020 r.) upłynęły w „Koperniku” w radosnej atmosferze, co zapewnili nam uczniowie z grup uczących się języka francuskiego. Podjęli tę akcję już w poprzednich latach, pokazując różnorodność kultur i tradycji państw. W pamięci mamy polski tłusty czwartek i pączki, przyszedł czas na celebrowanie tego dnia na sposób francuski. Przy dźwiękach muzyki serwowali oni domowe naleśniki, aby zachować tradycję tłustego wtorku Mardi Gras (wym. [mardi gra]), bo w tym dniu Francuzi uroczyście obchodzą zakończenie karnawału i objadają się między innymi właśnie naleśnikami. W naszym liceum każdy mógł kupić ten francuski specjał za symboliczną złotówkę lub wygrać go, odpowiadając poprawnie na pytanie z zakresu wiedzy o karnawale.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg tego dnia dziękuje romanistka, Beata Fałdrowicz.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.06.2024
Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

25 maja 2024 r. w Warszawie odbyły się AMATORSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA w sztukach walki w formule ADCC (Abu Dhabi Combat Club) – prekursor i...

czytaj więcej
11.06.2024
Obóz naukowy humanistów naszego liceum

Obóz naukowy humanistów naszego liceum

W dniach od 5 do 7 czerwca 2024 roku odbył się naukowy obóz humanistów w Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej. W wyjeździe wzięło udział 50 uczniów z...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności