Gala finałowa I Konkursu na film o Żywiecczyźnie

Gala finałowa I Konkursu na film o Żywiecczyźnie

17 września 2018 r. w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu, dzięki uprzejmości Pani dyrektor Jolanty Tomas, odbyła się uroczysta gala podsumowująca wyniki I Konkursu na film o Żywiecczyźnie pod hasłem Żywiecczyzna - miejsce w mojej Ojczyźnie, zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu pod honorowym patronatem Starosty Żywieckiego Pana Andrzeja Kalaty i Przewodniczącego Komisji Edukacji Pana Adriana Midora.

Celem konkursu było zrealizowanie filmu o walorach regionu, który w oryginalny sposób ukaże specyfikę, niepowtarzalność i wyjątkowość Żywiecczyzny oraz jej mieszkańców. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych- szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczystą galę swoją obecnością zaszczycili: Wicestarosta Żywiecki Pan Stanisław Kucharczyk, Przewodniczący Komisji Edukacji Pan Adrian Midor, przewodniczący jury- reżyser Pan Szymon Wróbel, sponsor nagród rzeczowych - właściciel firmy Workstations Pan Marcin Kąkol, nauczyciele emeryci, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół powiatu żywieckiego oraz rodzice laureatów konkursu.

Nadesłane filmy oceniało jury w składzie: Pani Anna Jafernik - animatorka, pomysłodawczyni projektów społecznych i kulturalnych, aktywnie wspierająca kino Janosik, w tym akcję KinoSzkoła, Pani Agnieszka Biegun - studentka Kultury Mediów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Pan Czesław Węglarz- uzdolniony beskidzki multiinstrumentalista, znawca instrumentów ludowych, pedagog, pasjonat wszystkiego, co jest związane  z Beskidami, wieloletni nauczyciel szkoły muzycznej,  oraz przewodniczący jury Pan Szymon Wróbel- absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu, reżyser filmów dokumentalnych, takich jak: Jego oczami, Z domu…, Ojciec, czyli o Pieronku, dziennikarz, autor ostatnio wydanej książki pt. Ojciec, czyli o Pieronku.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria szkół podstawowych i gimnazjalnych
I miejsce - Martyna Kotlarska z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Pawła II w Krzyżowej (opiekun: Pan Mirosław Mętel)
II miejsce - Jowita Czulak i Monika Warzecha ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Żywcu
III miejsce - Michał Hubczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Żywcu (opiekunowie: Państwo Lucyna i Marcin Hubczakowie)

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce - Julia Krawiec z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Marii Konopnickiej w Milówce
II miejsce - Kacper Motyka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu (opiekun: Pani Izabela Rzeszutek)
III miejsce - Adrianna Adamek, Joanna Gustyńska, Aleksandra Węglarz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu (opiekun: Pan Piotr Rypień)

Wyróżnienie - Łukasz Lizak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu

Laureaci I miejsca otrzymali czeki o wartości 1000 zł oraz laptopy, laureaci II miejsca czeki o wartości 600 zł oraz kamery cyfrowe, laureaci III miejsca czeki o wartości 300 zł oraz monitory komputerowe, natomiast wyróżniony uczeń czek o wartości 100 zł oraz akcesoria komputerowe. Opiekunowie, pod kierunkiem których powstały nagrodzone filmy, zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

O oprawę artystyczną, utrzymaną w góralskim duchu, zadbali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu (konferansjerka- Agnieszka Snaczke, Wojciech Tracz; recytacja- Aleksandra Miciak; gra na instrumentach oraz taniec i śpiew- Jan Biernat, Kamila Dendys, Karolina Gorgoń, Seweryn Jagosz, Michał Janczyk,  Jakub Kłusak, Klaudia Legierska, Łukasz Lizak, Łukasz Lorek, Julia Macierzyńska, Sylwia Pierlak, Patrycja Pochopień, Michał Satława, Zuzanna Szczepańska,  Kacper Tracz, Zuzanna Walatek, Weronika Witas, Aleksandra Worek, Julia Zoń, Łukasz Zoń z gościnnym udziałem Marcina Chwastka,  Błażeja Bąka  Wojciecha Skocznia z Zespołu Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Żywcu. O projekty graficzne zadbała absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu Joanna Gałuszka. Za fotografowanie uroczystości odpowiadał Maciej Partyka.

Zaproszeni goście mogli wysłuchać utworów: Czeska polka, Sarna, Hej, gronicki oraz Ściernisko patrona medialnego konkursu zespołu Golec uOrkiestra, obejrzeć tańce góralskie, takie jak obertas i hajduk, a także wysłuchać wierszy żywieckiej poetki Pani Wandy Miodońskiej Beskidzkie góry moje oraz Wrócę tu.

Sponsor nagród rzeczowych, Pan Marcin Kąkol, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu skierował do gości kilka słów refleksji. Zachęcił młodzież do realizacji swoich marzeń bez względu na napotykane przeszkody. Podkreślił, jak wielką rolę w Jego życiu odegrało liceum, do którego uczęszczał, oraz nauczyciele, których tam spotkał. Zarówno to miejsce, jaki i ludzie przyczynili się do sukcesu, który odniósł.

Pan dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu Pan Jacek Biłko podziękował wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu  I Konkursu na film o Żywiecczyźnie pod hasłem Żywiecczyzna - miejsce w mojej  w Ojczyźnie oraz gali finałowej:
- Panu Staroście Andrzejowi Kalacie i Panu Przewodniczącemu Komisji Edukacji Adrianowi Midorowi za patronat honorowy nad konkursem,
- Starostwu Powiatowemu w Żywcu za ufundowanie nagród pieniężnych,
- Panu Marcinowi Kąkolowi – właścicielowi firmy Workstations za ufundowanie nagród rzeczowych,
- Jurorom: Pani Annie Jafernik, Pani Agnieszce Biegun, Panu Szymonowi Wróblowi, Panu Czesławowi Węglarzowi za profesjonalną i bezinteresowną pracę,
- Pani dyrektor Szkoły Muzycznej w Żywcu– Jolancie Tomas za udostępnienie sali koncertowej,
- Państwu Alicji i Michałowi Waligórom – właścicielom pensjonatu „Melaxa” z Węgierskiej Górki za ufundowanie poczęstunku,
- Państwu Barbarze i Kazimierzowi Dziedzicom – właścicielom cukierni w Ciścu za ufundowanie ciast,
- Piekarni-Cukierni Kastelik z Żywca za ufundowanie ciast,
- Stowarzyszeniu „Z Kopernikiem w XXI wiek” za pomoc w zorganizowaniu konkursu,
- Patronatom medialnym: Telewizji Katowice, „Dziennikowi Zachodniemu”, portalowi Wgmedia, portalowi Żywiec Super – Nowa,  Filmotece Szkolnej,  Muzeum Miejskiemu w Żywcu, zespołowi muzycznemu Golec uOrkiestra,
- uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika  w Żywcu oraz gościnnie występującej młodzieży za oprawę artystyczną gali,
- Pani Dominice Kamińskiej i Pani Lucynie Majdak-pomysłodawczyniom i organizatorkom konkursu.

Zwycięzcom oraz wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy sukcesów i już teraz zapraszamy do drugiej edycji konkursu.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności