NAUCZYCIEL - MÓJ MISTRZ, któremu ofiaruję słowo: DZIĘKUJĘ

NAUCZYCIEL - MÓJ MISTRZ, któremu ofiaruję słowo: DZIĘKUJĘ

15 października 2018 r. w Auli im. St. Pyjasa w naszym liceum odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy obsługi i administracji, szanowni emerytowani Nauczyciele, a także goście: Burmistrz Miasta Żywiec, Antoni Szlagor, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego, Andrzej Widzyk oraz ksiądz Grzegorz Gruszecki, Proboszcz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu.

Po powitaniu wygłoszonym przez Pana Dyrektora Jacka Biłko i po uroczystych przemówieniach młodzież klas 1a i 2b zaprosiła wszystkich obecnych na autorski (kl. 2b) program artystyczny, w którym m. in. znalazły się wspomnienia absolwentów i refleksje obecnych uczniów naszej szkoły a także dawnych i współczesnych Uczących w niej. Patronowały mu słowa wdzięczności wyrażane Nauczycielom: za trud, wkładany w nasze wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy. (...) Dzięki Wam odkrywamy swoją wartość, pozbywamy sie strachu przed tym, czego nie rozumiemy i przekonujemy się, że warto podejmować trudne i rozmaite wyzwania. Wszyscy występujący z obu klas oraz gościnnie uczestniczący w programie artyści muzycy i soliści w pięknej oprawie artystycznej przekazywali Nauczycielom serdeczne życzenia: radości zasiewu w nas wiedzy, daru umiejętności i mądrości, wytrwałości w oczekiwaniu na efekty Waszej pracy i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawiacie swoje serce, swój umysł i swoje siły.

Uroczystość, którą wcześniej zobaczyły również wybrane klasy, dopełniły miłe życzenia Samorządu Uczniowskiego.

Młodzież z kl. 1a i 2b przygotowała spotkanie pod kierunkiem wychowawczyń, p. Ewy Kłusak i p. Haliny Badory oraz polonistki, Aleksandry Bury.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności