today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

Gra fabularna w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej

Gra fabularna w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej

10 i 13 marca 2023 r. grupa uczennic z klasy 2a humanistycznej uniwersyteckiej, pod opieką Pani Dominiki Kamińskiej, przeprowadziła grę fabularną na podstawie powieści młodzieżowej Jonathana Auxiera pt. „Peter Nimble i magiczne oczy”. Wydarzenie miało miejsce w gmachu Żywieckiej Biblioteki Samorządowej.

Uczennice, będące autorkami inicjatywy, wzięły udział w ogólnopolskiej praktycznej olimpiadzie dla szkół średnich „Zwolnieni z Teorii”, w ramach której zrealizowały projekt społeczny „Z książka w dłoni”, promujący czytelnictwo wśród młodzieży. Zdobyły przy okazji praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, ucząc się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji i rozwiązywania problemów.

Uczniowie ze szkół podstawowych w Pewli Małej, Siennej, Radziechowach i Pietrzykowicach zostali zaproszeni do magicznego świata niewidomego, dziesięcioletniego Petera. Na odważnych poszukiwaczy przygód czekały liczne zadania i zagadki. Młodzież z uśmiechem na twarzy brała udział w czekających na nich różnorodnych wyzwaniach. Każde zadanie rozwijało inną umiejętność - począwszy od rozwiązywania szyfrów i krzyżówek poprzez łamigłówki i próbowanie swoich umiejętności artystycznych, kończąc na tworzeniu pary plastelinowych oczu dla głównego bohatera. Napięty plan rozgrywki nie pozwalał na choćby chwilę nudy.

Zwieńczeniem gry było wspólne pamiątkowe zdjęcie na patio biblioteki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątki, które zawsze będą przypominać o tej pięknej przygodzie. Ponadto grupy zwycięzców zostały nagrodzone książkami i gadżetami. Na zakończenie każdy uczeń rozwiązał krótką ankietę na temat czytelnictwa w Polsce oraz samej gry. Odpowiedzi posłużą za wskazówki w przygotowywaniu następnych wydarzeń.

Licealistki mają nadzieję, że książka o niewidomym chłopcu skradła serca młodszych kolegów i koleżanek. Wierzą, że gra była dopiero początkiem niezwykłej przygody z literaturą!

Grupa inicjatorek chciałaby złożyć serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Kornelii Gąsiorek za udostępnienie pomieszczeń biblioteki do przeprowadzenia gry, a także Pani Katarzynie Śleziak za pomoc merytoryczną. Wyrazy wdzięczności należą się również wychowawczyni klasy- Pani Dominice Kamińskiej za pomoc, wsparcie i cenne uwagi w trakcie realizowania projektu. W promocji wydarzenia pomogło Radio Eska, któremu dziękujemy za możliwość nagrania audycji na temat projektu.

Dziękujemy również sponsorom nagród dla uczniów: Bibliotece Samorządowej w Żywcu, Pani Dominice Kamińskiej, Panu Jackowi Sewerynowi oraz Wydziałowi Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
30.05.2023
VII Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

VII Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

Serdeczne pozdrowienia z pięknego Półwyspu Helskiego przesyłają uczestnicy i opiekunowie VII Obozu Naukowego Biologiczno- Chemicznego.

czytaj więcej
25.05.2023
Kolejne odkrycie sportowe w Koperniku

Kolejne odkrycie sportowe w Koperniku

Jakub Pach to kolejny wybitny sportowiec z naszej szkoły. Jego pasją jest sztuka walki o nazwie JU JITSU. Pragniemy przedstawić liczne...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności