Grupa teatralna wystawiła nowe przedstawienie pt. „Mity greckie”

Grupa teatralna wystawiła nowe przedstawienie pt. „Mity greckie”

26 marca br. grupa teatralna z naszego liceum wystawiła spektakl pt. „Mity greckie” w auli parafialnej w Żywcu. Wspólnie z greckimi bogami zgromadzona publiczność zajrzała za kulisy teatru i poznała tajemnice aktorstwa. Jak na mitycznych bohaterów przystało, w trakcie swojej przygody zgromadzeni znaleźli się między Scyllą a Charybdą, mieli do czynienia z kołem fortuny, ale ostatecznie zebrali laury, weszli na Parnas i zdobyli złote runo.

W mitycznej historii wystąpili:
Atena: Martyna Gibas (kl. 1a)
Afrodyta: Magdalena Jędrysek (kl. 1f)
Aktorka: Natalia Kormaniak (kl. 1a)
Hermes: Jan Wisła (kl. 1a)
Reżyser, Zeus: Mateusz Rachwalik (kl. 1f)
Hera, aktorka: Maja Kołodziejczak (kl. 2a)
Dyrektorowa: Anna Adamczyk (kl. 2a)
Fryzjer: Martyna Tomaszek (kl. 2a)
Eurydyka: Emilia Suchoń (kl. 2a)
Demeter, żona fryzjera: Oliwia Wołczuk (kl. 2a)
Kora, Ikar: Anna Pietruszka (kl. 2a)
Pandora, Ariadna: Anna Nykiel (kl. 2a)
Dedal, Parys, Epimeteusz: Piotr Drobisz- Yoshioka (kl. 2a)
Midas, Minos: Krzysztof Lejawka (kl. 2a)
Minotaur: Karolina Prochot (kl. 2e)
oprawa muzyczna: skrzypce - Maria Suchoń (kl. 2a), flet poprzeczny - Wiktoria Bieniek (kl. 2a)
konferansjer: Katarzyna Śleziak (kl. 2a).

Ariadna pomogła Tezeuszowi wydostać się z labiryntu kłębek nici, który bohater rozwijał, chodząc po labiryncie, ułatwił mu odnalezienie drogi powrotnej. Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami, a następnie wykradł dla niego boski ogień z Olimpu. Jak można zauważyć, pomaganie jest niezwykle cenne. Występowanie na scenie to pasja, a członkowie grupy teatralnej to osoby kreatywne, żądne zdobywania nowej wiedzy i doświadczeń związanych z teatrem. Czują się spełnieni, kiedy ich działania niosą pomoc innym. Całym sercem młodzież i publiczność była dzisiaj myślami z naszym małym herosem – Michałkiem Sową z Siennej, który swoją walecznością i wytrwałością zawstydziłby niejednego boga greckiego. Nasz dzielny bohater zmaga się z dystrofią mięśniową - nieuleczalną chorobą, która wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji. Jesteśmy wzruszeni Państwa szczodrością i pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za bezinteresowną pomoc! W ramach akcji zebrano łącznie 2755 zł.

Na zakończenie młodzież serdecznie podziękowała Pani Joannie Litwin - aktorce Sceny Polskiej w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie oraz prowadzącej kółka teatralnego. Gdyby nie olimpijski spokój, złote rady i poświęcony czas, nie wystąpiliby przed tak wspaniałą publicznością. Do sukcesu przyczyniła się również Pani Profesor Dominika Kamińska, która była wsparciem w tej tytanicznej pracy. Dzięki księdzu Bartoszowi Łackowi młodzież kolejny raz stanęła na scenie i czuła się jak po powrocie do Itaki. Wyrazy wdzięczności uczniowie skierowali do Księdza Proboszcza Grzegorza Gruszeckiego za udostępnienie auli na próby oraz spektakl.

Grupa teatralna wraz z opiekunami: Panią Joanną Litwin, Panią Dominiką Kamińską i ks. Bartoszem Łackiem

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.06.2024
Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

25 maja 2024 r. w Warszawie odbyły się AMATORSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA w sztukach walki w formule ADCC (Abu Dhabi Combat Club) – prekursor i...

czytaj więcej
11.06.2024
Obóz naukowy humanistów naszego liceum

Obóz naukowy humanistów naszego liceum

W dniach od 5 do 7 czerwca 2024 roku odbył się naukowy obóz humanistów w Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej. W wyjeździe wzięło udział 50 uczniów z...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności