Klasy 3c i 4c na warsztatach kryminalistycznych w WSFiP oraz wystawie anatomicznej Body Worlds

Klasy 3c i 4c na warsztatach kryminalistycznych w WSFiP oraz wystawie anatomicznej Body Worlds

W dniu 29 września klasy 3c i 4c o profilu biologiczno-chemicznym wzięły udział w wycieczce edukacyjnej. Wyjazd obejmował udział w zajęciach z kryminalistyki w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej oraz  zwiedzanie wystawy anatomicznej Body Worlds w Katowicach.

Zajęcia warsztatowe z kryminalistyki zorganizowano w trzech grupach, które obejmowały:

  • odkrywanie tajników pracy techników kryminalistyki ze szczególnym uwzględnieniem biologicznych metod identyfikacji człowieka w miejscu zdarzenia;
  • ćwiczenia w sali (VR) - wirtualnej rzeczywistości – pokoju oględzin miejsca zbrodni;
  • obsługę bezpiecznych replik wirtualnych broni w strzelnicy.

Zajęcia były okazją do: wykorzystania wiedzy biologicznej w laboratorium kryminalistycznym, zdobywania nowej wiedzy, rozwijania pasji  kształtowania umiejętności rozwiązywania problemów i wykazania się kreatywnością. Warsztaty uzmysłowiły uczniom jakie predyspozycje powinien posiadać technik kryminalistyki do wykonywania swojego zawodu.

Słynna na całym świecie wystawa anatomiczna Body Worlds, wystawiona obecnie w Galerii Szyb Wilson w Katowicach wzbudziła wielkie emocje i duże zainteresowanie nas zwiedzających.

Mieliśmy możliwość obserwowania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość i naturalną, fizjologiczną starość. Uczniowie mieli okazję do konfrontacji wiedzy podręcznikowej z praktyczną nauką anatomii podziwiając autentyczne ludzkie ciało w formie preparatów - plastynatów i instalacji multimedialnych. Mogli obserwować i porównywać narządy ludzkiego ciała zdrowe i chore, zastanowić się nad wartością własnego zdrowia i pomyśleć o tym jak o nie zadbać.

Zwiedzaniu wystawy towarzyszyło wiele akcentów wychowawczych między innymi szacunek dla ludzi starszych, podupadłych na zdrowiu i wymagających opieki swoich bliskich.

 

                                   Organizatorki wyjazdu edukacyjnego

                                   Ewa Póda-Michalska i Lidia Walaszek


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
16.04.2024
Hiszpańska podróż klasy 2h

Hiszpańska podróż klasy 2h

Klasa 2h wraz z wychowawczynią, p. Barbarą Luzar wzięła udział we wspaniałej wycieczce do Hiszpanii w dniach 9 - 13 kwietnia.

czytaj więcej
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności