Festiwal Żywiec miasto zmySŁÓW

Festiwal Żywiec miasto zmySŁÓW

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych w ramach VIII festiwalu Żywiec miasto zmySŁÓW. Festiwal ten odbywa się w Żywcu cyklicznie od 2016 roku i zapewnia możliwość uczestnictwa w bardzo wielu ciekawych wydarzeniach społeczno-kulturalnych.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w niezwykle inspirującym wykładzie inauguracyjnym Pana Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. dra hab. Stanisława Mazura pt. „Miasto moich marzeń”.

W ramach Festiwalu uczennice klasy 3a: Weronika Kasprzyk, Natalia Mazurek i Natalia Stokłosa pracowały jako wolontariuszki oraz miały możliwość poprowadzenia spotkania autorskiego z młodą, ambitną autorką książek młodzieżowych - Hanią Czaban. W czasie pandemii, gdy lekcje w szkole odbywały się wyłącznie online, Hania postanowiła oderwać się od rutyny nauki i napisać swoją pierwszą książkę fantasy. „Cały ten czas” to historia o zaburzonym porządku świata i pewnej tajemnicy. Podczas rozmowy Hania opowiadała o tym, jak wygląda proces pisania i współpraca z wydawnictwem. Zachęciła także młode osoby do podążania za swoimi marzeniami i czerpania inspiracji z tego, co ich otacza.

Dziękujemy Bibliotece Samorządowej w Żywcu za angażowanie uczniów naszej szkoły w wydarzenia kulturalno-społeczne.

Klasa 3a z wychowawczynią Dominiką Kamińską


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
16.04.2024
Hiszpańska podróż klasy 2h

Hiszpańska podróż klasy 2h

Klasa 2h wraz z wychowawczynią, p. Barbarą Luzar wzięła udział we wspaniałej wycieczce do Hiszpanii w dniach 9 - 13 kwietnia.

czytaj więcej
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności