Klasy biologiczno-chemiczne na Dniach Chemika UŚ
W dniu 26 maja 2026 roku klasy biologiczno-chemiczne: 1c, 1g i 2c brały udział w Dniach Chemika Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W ramach Dni Chemika klasy uczestniczyły w wykładach, pokazach i w warsztatach chemicznych.
Wykłady obejmowały następującą tematykę: "Kataliza bez tajemnic: jak chemia robi coś szybciej i co z tego mamy?", "Jasna Cholera", "Naukowy Netflix – Ty wybierasz, ja opowiadam".
Pokazy i warsztaty: "Magiczna chemia", "Oznaczanie twardości wody", "Wybrane reakcje chemiczne".
W ramach warsztatów młodzież mogła samodzielnie wykonywać szereg doświadczeń chemicznych.



































