Amelia Kosiec laureatką XX Jubileuszowych Płosiad Gawyndziarskich w Rajczy

Amelia Kosiec laureatką XX Jubileuszowych Płosiad Gawyndziarskich w Rajczy

Miło nam poinformować, że Amelia Kosiec z klasy 1g zajęła III miejsce podczas XX Jubileuszowych Płosiad Gawyndziarskich w Rajczy. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło 38 uczestników, którzy z ogromnym zaangażowaniem prezentowali gawędy Beskidu Żywieckiego, pokazując, jak cenne i wciąż żywe są regionalne tradycje naszego regionu.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Rajcza Dariusz Płoskonka, Starosta Żywiecki Adrian Midor oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej Aneta Legierska-Bujok.

Płosiady Gawyndziarskie w Rajczy to wyjątkowa impreza stanowiąca ważny element dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Jej celem jest kultywowanie i zachowanie tradycji oraz gwary jako języka naszych przodków, a także przekazywanie tych wartości młodemu pokoleniu.

Serdecznie gratulujemy Amelii zdobytego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: pani Dominika Kamińska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

12.06.2026
XIII Szkolny Dzień Chemii

XIII Szkolny Dzień Chemii

W dniu 9 czerwca 2026 r. odbył się XIII Szkolny Dzień Chemii „CHEMIA NIEMETALI”. W uroczystości wzięły udział klasy...

czytaj więcej
09.06.2026
Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Z ogromną dumą informujemy o znakomitych osiągnięciach sportowych Filipa Piwowarczyka, ucznia klasy 3d, który z powodzeniem rywalizował w kategorii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności