today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

Klaudia Mierczak w finale XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego

Klaudia Mierczak w finale XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego

Ogromnie miło nam poinformować, że Klaudia Mierczak z kl. 1c, przygotowująca się pod kierunkiem Pani Lucyny Majdak, zakwalifikowała się do finału XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Konkurs ten jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym. Zadaniem uczestników jest wygłoszenie pięciominutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu. W tym roku hasłem przewodnim są słowa Wojciecha Korfantego, które brzmią: ”Nie zdajemy sobie sprawy z naszej wielkości, lecz także z naszej odpowiedzialności”.

Eliminacje regionalne odbyły się 3 marca 2023 r. w ośmiu ośrodkach: Cieszynie, Katowicach, Krakowie, Mysłowicach, Opolu, Poznaniu, Wadowicach oraz w Warszawie. Klaudia uczestniczyła w eliminacjach w Cieszynie.

Finał XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego odbędzie się 10 marca 2023 r. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy Klaudii i życzymy powodzenia w finale!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
30.03.2023

Warto się uczyć - nagroda ufundowana przez Profesora B. Gintera już czeka na najlepszego absolwenta

Uczennice i uczniowie klas III, na kilka tygodni przez maturą tradycyjnie pragniemy Was zmobilizować do osiągania jak najwyższych wyników w...

czytaj więcej
30.03.2023

68. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

W czwartek 16 marca odbyły się szkolne eliminacje do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest nam bardzo miło zawiadomić, że w turnieju...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności