Konkurs plastyczny "Święty bez granic" rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny

W związku z uchwaleniem przez Sejmik Województwa Śląskiego roku 2019 Rokiem św. Melchiora Grodzieckiego ROK w Bielsku - Białej oraz MCK w Żywcu zorganizował konkurs plastyczny o zasięgu ogólnopolskim "Święty bez granic".

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Biskup Roman Pindel - Ordynariusz Diecezji Bielsko - Żywieckiej, p. Jakub Chełstowski Marszałek Województwa Śląskiego, p. Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, p. Antoni Szlagor Burmistrz Miasta Żywca i Towarzystwo Jezusowe (Jezuici) Prowincja Południowa. 

W dniu 14 grudnia w TMZŻ odbyło się wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy prac konkursowych. 

Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Weronika Szerszeń z kl. 1 fg (nagrodą wyjazd studyjny do Brukseli na zaproszenie p. Jadwigi Wiśniewskiej Posła do Parlamentu Europejskiego), natomiast II miejsce zdobyła Martyna Myszka kl 1bg.

W dniu 17 grudnia uczennice wraz z opiekunkami p. Marią Śleziak i p. Dorotą Babińską - Waluś, w ramach nagrody, wzięły udział w wycieczce do Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz IPN w Katowicach. Program wycieczki obejmował wykład w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności i projekcję filmu dokumentującego wydarzenia grudnia 1981. Uczestnicy wycieczki zwiedzili część ekspozycyjną Muzeum Izby Pamięci KWK "Wujek", dotyczącą stanu wojennego. Następnie udali się do Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie poznali genezę, struktury i cele tej organizacji. Wystawę pokonkursową wszystkich laureatów wykonanych prac można obejrzeć do 21.12.2019 w Żywcu, od 02.01.2020 do 17.01.2020 w Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, a od 21.01.2020 do 29.02.2020 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilkowicach. 

Serdecznie gratulujemy!

Foto: Alicja Raszka Micherdzińska


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności