KOPERNIK + IGO = ETYCZNA ELEKTRONIKA

KOPERNIK + IGO = ETYCZNA ELEKTRONIKA

CZYM JEST IGO?

Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) jest niezależną, apolityczną organizacją pozarządową zrzeszającą ludzi, którzy podzielają pogląd o współzależności świata.

CZYM JEST EDUKACJA GLOBALNA I CZEGO DOTYCZYŁ WARSZTAT?

edukacja globalna = zrozumieć nasze życie w kontekście globalnym

„Zdaniem Instytutu Globalnej Odpowiedzialności (IGO) edukacja jest czymś więcej niż tylko przygotowaniem młodzieży do pracy wykonywanej w dorosłym życiu. Edukacja, w swoim najlepszym wydaniu, może przygotować do pomyślnego, świadomego życia w społeczeństwie i na świecie.

Trudno nam sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał świat za piętnaście czy dwadzieścia lat. Dzisiejsze pokolenie, kiedy dorośnie, będzie musiało zmierzyć się z nowymi globalnymi wyzwaniami w coraz bardziej złożonej rzeczywistości. W związku z tym warto uczyć tak, aby rozwijać wartości i umiejętności, które pomogą im dopasować się do zmieniającej się rzeczywistości i stawiać czoła tym wyzwaniom.

Uważamy, że jednymi z najważniejszych w życiu wartości są więzi międzyludzkie oraz umiejętność ciągłego samodzielnego uczenia się siebie i świata wokół nas. Dlatego też w naszych działaniach kładziemy nacisk na kształtowanie umiejętności współpracy i dyskusji.  Zachęcamy, poprzez ćwiczenia i zabawy, do refleksji nad uniwersalnymi wartościami oraz naszym miejscem w społeczeństwie i świecie.  (…) W procesie uczenia się niezbędna jest zdolność krytycznego myślenia i spojrzenia na rzeczywistość. Chcemy wspólnie wyobrażać sobie różne scenariusze przyszłości i rolę, jaką możemy odgrywać w tworzeniu sprawiedliwego i harmonijnie rozwijającego się świata.

Wobec złożoności procesów zachodzących we współczesnym świecie i nieustannego napływu informacji badamy nową rzeczywistość, wspólnie zadajemy kolejne pytania, analizujemy, szukamy rozwiązań. Edukacja to dla nas inspirujący proces wspólnego uczenia się, odkrywania świata i rewidowania swoich dotychczasowych wyobrażeń i przekonań”.

źródło: http://igo.org.pl/edukacja-globalna-zrozumiec-nasze-zycie-w-kontekscie-globalnym/

dziś kolejne warsztaty – relacja już wkrótce!

Warsztaty IGO, 6.03.2014

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności