Nagroda dla Najlepszego Humanisty

Nagroda dla Najlepszego Humanisty

„Z Kopernikiem w XXI wiek” - stowarzyszenie dla rozwoju i promocji I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu począwszy od tego roku szkolnego funduje nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł dla najlepszego  absolwenta, który osiągnął znaczące sukcesy z zakresu nauk humanistycznych. Patronat nad nagrodą objął Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w ramach podjętej współpracy z naszym liceum. Inicjatywa ta ma na celu promowanie nauk humanistycznych.

W tym roku nagrodę otrzymała Patrycja Suchanek z klasy 3e, która osiągnęła bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Uczennica reprezentowała szkołę w wielu  konkursach humanistycznych na szczeblu powiatowym, ogólnopolskim i międzynarodowym, zdobywając wysokie miejsca. Do Jej  najważniejszych osiągnięć należą coroczne sukcesy w Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. W roku 2018 i 2019 zdobyła tytuł laureatki, natomiast w roku 2017 zajęła III miejsce.

Nagroda dla Najlepszego Humanisty została wręczona przez członka Zarządu Stowarzyszenia „Z Kopernikiem w XXI wiek” Panią wicedyrektor Beatę Lach w czasie uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego przez maturzystów.

Serdecznie gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów.

Zarząd i członkowie Stowarzyszenia „Z Kopernikiem w XXI wiek”

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności