X Międzynarodowy Dzień Ziemi w I LO w Żywcu

X Międzynarodowy Dzień Ziemi w I LO w Żywcu

05.04.2019 r. w naszej szkole odbył się X Międzynarodowy Dzień Ziemi. Obchody przygotowała kl. 2g pod kierunkiem wychowawcy, p. Jacka Seweryna. Tegorocznym hasłem przewodnim spotkania było: „Chrońmy zagrożone gatunki roślin i zwierząt”.

Wspólnie z klasami 1a, 1b, 1c, 2a i 2b mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności oraz wiedzę na temat Ziemi – naszej błękitnej planety. Impreza rozpoczęła się od przywitania klas, a szczególnie gości - Pana Krzysztofa Gardasia i Pani dyrektor Beaty Lach.

Następnie uczniowie obejrzeli krótkie prezentacje dotyczące : „Międzynarodowy Dzień Ziemi”, „Wspomnienia o himalaiście Andrzeju Heinrichu - absolwencie I LO w Żywcu” oraz „Międzynarodowy Dzień Ziemi w I LO w Żywcu”.

Kolejnym etapem spotkania była część konkursowa, w której klasy miały możliwość zaprezentowania swojej wiedzy oraz umiejętności.
Przeprowadzono rywalizację w interesujących konkurencjach m.in.:

  1. Konkurs Geograficzny „Obieżyświat” (etap I);
  2. Konkurs „Mapa świata i Polski” (etap II);
  3. Konkurs Geograficzno -Krajoznawczy „Najlepsi z Najlepszych” (etap III).

W generalnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła kl. 2a - została uhonorowana symbolicznym pucharem słodyczy z okazji X Międzynarodowego Dnia Ziemi, jak również pozostałe klasy uczestniczące w imprezie.
Naszym gościem specjalnym X Międzynarodowego Dnia Ziemi był miłośnik gór, alpinista i podróżnik, p. Krzysztof Gardaś, który zaprezentował prelekcję „Piękno Gór Świata”.

Klasa 2g serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz współpracę, p. Krzysztofowi Gardasiowi za przedstawienie interesującej prezentacji, a także nauczycielom uczestniczących w imprezie za nadzorowanie i opiekę.

Do zobaczenia za rok!
Organizatorzy


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
26.02.2024

WYNIKI XII POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO "SZUFLADA"

Jury w składzie: Pani Agnieszka Fluder, Pani Dominika Kamińska i Pani Lucyna Majdak wyłoniło zwycięzców XII edycji Powiatowego Konkursu...

czytaj więcej
21.02.2024
Sukces naszych uczennic w Podbeskidzkim Konkursie Historycznym „Solidarni”

Sukces naszych uczennic w Podbeskidzkim Konkursie Historycznym „Solidarni”

Katarzyna Śleziak oraz Natalia Stokłosa (uczennice z kl. 3a) zostały laureatkami finału PodbeskidzkiegoKonkursu Historycznego "Solidarni" zajmując...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności