Nela Faron w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego „Mówi się!”

Nela Faron w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego „Mówi się!”

Miło nam poinformować, że Nela Faron z klasy 1f zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym „Mówi się!” i tym samym awansowała do etapu półfinałowego.

Konkurs organizowany jest przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację sztuki retoryki, rozwijanie kompetencji komunikacyjnych oraz kształtowanie kultury żywego słowa wśród młodzieży. Organizatorzy podkreślają znaczenie świadomego i efektywnego wystąpienia publicznego jako jednej z kluczowych kompetencji XXI wieku.

Przed Nelą kolejne wyzwanie. W półfinale będzie musiała zaprezentować publicznie wcześniej przygotowane wystąpienie na temat wybrany spośród zagadnień wskazanych przez Organizatorów. Zadanie to wymaga nie tylko pogłębionej analizy tematu, ale również umiejętnego wykorzystania środków retorycznych i sztuki przekonywania.

Serdecznie gratulujemy Neli dotychczasowego sukcesu i życzymy powodzenia w półfinale!

Opiekun: pani Dominika Kamińska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

12.06.2026
XIII Szkolny Dzień Chemii

XIII Szkolny Dzień Chemii

W dniu 9 czerwca 2026 r. odbył się XIII Szkolny Dzień Chemii „CHEMIA NIEMETALI”. W uroczystości wzięły udział klasy...

czytaj więcej
09.06.2026
Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Z ogromną dumą informujemy o znakomitych osiągnięciach sportowych Filipa Piwowarczyka, ucznia klasy 3d, który z powodzeniem rywalizował w kategorii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności