today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

Obchody Święta Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim

Obchody Święta Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim

14 marca – Święto Liczby Pi – to data znana bez wątpienia każdemu matematykowi. Z tej okazji klasy 2d i 2e uczestniczyły w obchodach tego święta na Wydziale Informatyki oraz Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego.

Podczas pierwszych zajęć uczniowie mieli okazję wcielić się w postać alchemika poszukującego legendarnego kamienia filozoficznego i wyruszyć samotnie lub w drużynie po przygodę, podczas której rozwiązywali zadania i zagadki inspirowane problemami informatycznymi. Gracze poradzili sobie doskonale i otrzymali liczne nagrody. 

W drugiej części uczniowie uczestniczyli w wykładach dotyczących rozwiązywania równań diofantycznych. Dowiedzieli się również jak liczby pierwsze wyznaczają odległości w algebrze oraz jak inwestować w portfele papierów wartościowych. 

 


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
30.03.2023

Warto się uczyć - nagroda ufundowana przez Profesora B. Gintera już czeka na najlepszego absolwenta

Uczennice i uczniowie klas III, na kilka tygodni przez maturą tradycyjnie pragniemy Was zmobilizować do osiągania jak najwyższych wyników w...

czytaj więcej
30.03.2023

68. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

W czwartek 16 marca odbyły się szkolne eliminacje do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest nam bardzo miło zawiadomić, że w turnieju...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności