Obchody Święta Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim

Obchody Święta Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim

14 marca – Święto Liczby Pi – to data znana bez wątpienia każdemu matematykowi. Z tej okazji klasy 2d i 2e uczestniczyły w obchodach tego święta na Wydziale Informatyki oraz Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego.

Podczas pierwszych zajęć uczniowie mieli okazję wcielić się w postać alchemika poszukującego legendarnego kamienia filozoficznego i wyruszyć samotnie lub w drużynie po przygodę, podczas której rozwiązywali zadania i zagadki inspirowane problemami informatycznymi. Gracze poradzili sobie doskonale i otrzymali liczne nagrody. 

W drugiej części uczniowie uczestniczyli w wykładach dotyczących rozwiązywania równań diofantycznych. Dowiedzieli się również jak liczby pierwsze wyznaczają odległości w algebrze oraz jak inwestować w portfele papierów wartościowych. 

 


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
11.04.2024
Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi z pięciu kontynentów, posługujących się językiem francuskim. Międzynarodowy Dzień Frankofonii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności