today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA RETORYCZNA - ETAP OKRĘGOWY

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA RETORYCZNA - ETAP OKRĘGOWY

Ogromnie miło nam poinformować, że w dniu 17.03.2023 r. uczennice – Karolina Caputa z klasy 1a oraz Zofia Owczarczyk z klasy 3d, wzięły udział w drugim, okręgowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej.

Celem olimpiady – jak napisano w jej regulaminie – "jest wprowadzenie młodych ludzi w krąg wysokiej kultury intelektualnej". Jest to związane z tym, że "ogłada, elokwencja, znakomite wyrażanie się były od zawsze synonimem swego rodzaju arystokratyzmu ducha". W ten sposób Olimpiada Retoryczna ma być zachętą dla uczniów do rozwijania kultury żywego słowa oraz pewnym zwrotem w stronę edukacji klasycznej.

Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach: Karolina wybrała kategorię artystyczną, natomiast Zosia postanowiła się sprawdzić w wypowiedzi improwizowanej.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki.

Opiekunowie: Natalia Jeger i Renata Sowa


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
30.05.2023
VII Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

VII Obóz Naukowy Biologiczno-Chemiczny

Serdeczne pozdrowienia z pięknego Półwyspu Helskiego przesyłają uczestnicy i opiekunowie VII Obozu Naukowego Biologiczno- Chemicznego.

czytaj więcej
25.05.2023
Kolejne odkrycie sportowe w Koperniku

Kolejne odkrycie sportowe w Koperniku

Jakub Pach to kolejny wybitny sportowiec z naszej szkoły. Jego pasją jest sztuka walki o nazwie JU JITSU. Pragniemy przedstawić liczne...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności