OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA RETORYCZNA - ETAP OKRĘGOWY

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA RETORYCZNA - ETAP OKRĘGOWY

Ogromnie miło nam poinformować, że w dniu 17.03.2023 r. uczennice – Karolina Caputa z klasy 1a oraz Zofia Owczarczyk z klasy 3d, wzięły udział w drugim, okręgowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej.

Celem olimpiady – jak napisano w jej regulaminie – "jest wprowadzenie młodych ludzi w krąg wysokiej kultury intelektualnej". Jest to związane z tym, że "ogłada, elokwencja, znakomite wyrażanie się były od zawsze synonimem swego rodzaju arystokratyzmu ducha". W ten sposób Olimpiada Retoryczna ma być zachętą dla uczniów do rozwijania kultury żywego słowa oraz pewnym zwrotem w stronę edukacji klasycznej.

Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach: Karolina wybrała kategorię artystyczną, natomiast Zosia postanowiła się sprawdzić w wypowiedzi improwizowanej.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki.

Opiekunowie: Natalia Jeger i Renata Sowa


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

12.06.2026
XIII Szkolny Dzień Chemii

XIII Szkolny Dzień Chemii

W dniu 9 czerwca 2026 r. odbył się XIII Szkolny Dzień Chemii „CHEMIA NIEMETALI”. W uroczystości wzięły udział klasy...

czytaj więcej
09.06.2026
Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Z ogromną dumą informujemy o znakomitych osiągnięciach sportowych Filipa Piwowarczyka, ucznia klasy 3d, który z powodzeniem rywalizował w kategorii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności