Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska praktyczna olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie i uczennice realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji i rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.

Klasa 2a o profilu humanistycznym uniwersyteckim postanowiła wziąć udział w tym przedsięwzięciu i stworzyła projekt „Z książką w dłoni”, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. We współpracy z Żywiecką Biblioteką Samorządową uczennice tworzą grę terenową opartą na fabule powieści „Peter Nimble i magiczne oczy” autorstwa Jonathana Auxiera.

Za wsparcie merytoryczne dziękujemy wychowawczyni pani Dominice Kamińskiej i pani Katarzynie Śleziak – pracownikowi Żywieckiej Biblioteki Samorządowej.

Uczennice klasy 2a: Wiktoria Bieniek, Karolina Błąd, Julia Juraszek, Weronika Kasprzyk, Maja Kołodziejczak, Natalia Mazurek, Anna Pietruszka, Maria Suchoń, Emilia Suchoń, Katarzyna Śleziak.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
04.10.2023

Wykład na temat wystąpień publicznych

Przed nami ostatnie działania projektowe: obchody Dni Erasmusa i organizacja Dnia Mówcy w naszej szkole.

czytaj więcej
03.10.2023
Klasy 3c i 4c na warsztatach kryminalistycznych w WSFiP oraz wystawie anatomicznej Body Worlds

Klasy 3c i 4c na warsztatach kryminalistycznych w WSFiP oraz wystawie anatomicznej Body Worlds

W dniu 29 września klasy 3c i 4c o profilu biologiczno-chemicznym wzięły udział w wycieczce edukacyjnej. Wyjazd obejmował udział w zajęciach z...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności