Podziękowanie dla szkoły

Podziękowanie dla szkoły

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w akcji BohaterOn. Kampania BohaterON - włącz historię! ma na celu uhonorowanie powstańców warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku. Organizatorami akcji są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria z Wrocławia.

Projekt składa się z działań edukacyjnych skierowanych do uczniów i nauczycieli, pomocy bezpośredniej bohaterom walk o stolicę, Nagrody BohaterONy oraz akcji wysyłania kartek do powstańców, która mimo zmiany formuły cieszyła się w 2019 roku największym do tej pory odzewem - 317 307 kartek i listów zostało (w tym także z naszej szkoły) wysłanych Powstańcom Warszawskim – jak donosi portal Dzieje.pl (https://dzieje.pl/aktualnosci/ponad-317-tysiecy-kartek-i-listow-wyslano-do-powstancow-warszawskich).

Zmiana formuły akcji polegała na tym, iż uczniowie sami tworzyli i pisali kartki, laurki oraz pisali listy nie korzystając z gotowych, bezpłatnych pocztówek udostępnionych przez organizatorów akcji.

Dziękujemy Wam, uczniowie klas 1d, 1bg, 1fg, 2a, 2c, 2d, 2g, 3a, 3c oraz 3hza ten szlachetny gest, za docenienie poświęcenia Waszych rówieśników z 1944 r.! Jesteśmy z Was dumni i czekamy na następną edycję akcji.

 


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.06.2024
Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

25 maja 2024 r. w Warszawie odbyły się AMATORSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA w sztukach walki w formule ADCC (Abu Dhabi Combat Club) – prekursor i...

czytaj więcej
11.06.2024
Obóz naukowy humanistów naszego liceum

Obóz naukowy humanistów naszego liceum

W dniach od 5 do 7 czerwca 2024 roku odbył się naukowy obóz humanistów w Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej. W wyjeździe wzięło udział 50 uczniów z...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności