Podziękowanie dla szkoły

Podziękowanie dla szkoły

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w akcji BohaterOn. Kampania BohaterON - włącz historię! ma na celu uhonorowanie powstańców warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku. Organizatorami akcji są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria z Wrocławia.

Projekt składa się z działań edukacyjnych skierowanych do uczniów i nauczycieli, pomocy bezpośredniej bohaterom walk o stolicę, Nagrody BohaterONy oraz akcji wysyłania kartek do powstańców, która mimo zmiany formuły cieszyła się w 2019 roku największym do tej pory odzewem - 317 307 kartek i listów zostało (w tym także z naszej szkoły) wysłanych Powstańcom Warszawskim – jak donosi portal Dzieje.pl (https://dzieje.pl/aktualnosci/ponad-317-tysiecy-kartek-i-listow-wyslano-do-powstancow-warszawskich).

Zmiana formuły akcji polegała na tym, iż uczniowie sami tworzyli i pisali kartki, laurki oraz pisali listy nie korzystając z gotowych, bezpłatnych pocztówek udostępnionych przez organizatorów akcji.

Dziękujemy Wam, uczniowie klas 1d, 1bg, 1fg, 2a, 2c, 2d, 2g, 3a, 3c oraz 3hza ten szlachetny gest, za docenienie poświęcenia Waszych rówieśników z 1944 r.! Jesteśmy z Was dumni i czekamy na następną edycję akcji.

 


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
27.07.2022
XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

Orkiestra Festiwalu Żywieckie Suwakowanie po raz szesnasty "gra" w naszym liceum. Uczestnicy pod kierunkiem najlepszych muzyków z kraju i...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności