Realizacja projektu "Zwolnieni z Teorii"

Realizacja projektu

16 marca 2023r. młodzież z klasy humanistycznej 2a z naszej szkoły realizowało projekt "Zwolnieni z teorii". Uczniowie: Marika Kampka, Małgorzata Porębska, Maja Moskała, Aleksandra Zaiczek, Piotr Drobisz , Aleksandra Juraszek, Anna Adamczyk, Oliwka Wołczuk oraz absolwenci szkoły w Gilowicach, do której się wybraliśmy - Martyna Salachna i Krzysztof Lejawka, wzięli udział w ogólnopolskiej praktycznej olimpiadzie dla szkół średnich "Zwolnieni z Teorii" – w której uczestniczy około 20% szkół średnich w Polsce. W ramach olimpiady zrealizowali projekt społeczny, mający na celu rozwinięcie wśród młodzieży wyobraźni i pomysłowości.

Licealiści zdobyli dzięki temu doświadczenie w pracy w zespole, zyskując umiejętności potrzebne w zarządzaniu projektami i rozwiązywaniu problemów.

Realizacja projektu miała miejsce w Zespole Szkół w Gliwicach, gdzie uczniowie pod opieką pani Dominiki Kamińskiej zostali ciepło powitani przez Panią dyrektor Annę Satławę. Licealiści zorganizowali dla uczniów z klasy 1c zajęcia w oparciu o przeczytaną lekturę „Nikt nie widzi słonia”. Pod okiem wychowawczyni Pani Justyny Borkowskiej dzieci wykonywały ćwiczenia sprawdzające ich kreatywności i wyobraźnię. Na koniec, po udzieleniu odpowiedzi na zagadki o Mikołaju Koperniku, patronie l Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu, dzielni pierwszacy otrzymali od licealistów drobne upominki.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
27.05.2024
Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

„Pola Nadziei” to inicjatywa, w ramach której od 1998 roku przeprowadzane są zbiórki pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Celem akcji jest...

czytaj więcej
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności