Relacja z I Obozu Studenckiego im. Wacława Felczaka

Relacja z I Obozu Studenckiego im. Wacława Felczaka

Jó napot kívánok!

W dniach 18-23 czerwca br. młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami, uczestniczyła w obozie studenckim na Węgrzech. Wzięły w nim udział po cztery grupy z Polski i Węgrzech. Jego celem było umożliwienie młodym ludziom obu narodów lepsze poznanie swoich kultur poprzez nawiązywanie przyjaznych relacji. Program obozu był bardzo napięty i przewidywał wiele atrakcji.

Przez te sześć dni nasi uczniowie poznawali podstawy języka węgierskiego, które potem wykorzystywali podczas zabaw integracyjnych i rozmów z rówieśnikami z Węgier. Ci zaś jednocześnie uczyli się języka polskiego.

Do ośrodka Rákóczi w Sátoraljaújhely przyjechało wielu ciekawych gości. Wykłady prowadzone były przez profesorów z Polski i Węgier. W ten sposób uczniowie z polskich szkół mieli okazję poznać węgierską przyrodę na podstawie tamtejszych parków narodowych, a Węgrzy – polską florę i faunę dzięki prelekcji pracownika Wolińskiego Parku Narodowego. Inne wystąpienia dotyczyły m.in. naszych wspólnych bohaterów narodowych czy węgierskiej husarii z XIX w. To nie wszystko, bowiem dzięki obecności wykładowców z różnych uczelni można było się zapoznać z ofertami studiów hungarystycznych w Polsce i polonistycznych na Węgrzech.

Dowodem na to, że uczestnicy spędzali czas aktywnie, mogą być wycieczki do zamków w Borši, Füzér i Sárospatak. Oprócz tego wieczorami odbyły się: dyskoteka z polskimi i węgierskimi przebojami, spacer na Kalwarię Węgierską, konkurs talentów oraz prezentacja węgierskich tańców ludowych.

Dla naszych uczniów pobyt na obozie był niezapomnianą przygodą i szansą na zawiązanie znajomości z młodzieżą z Węgier.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności