Rozpoczął się V Obóz Naukowy Humanistów

Rozpoczął się V Obóz Naukowy Humanistów

Uczniowie klas 2f i 2g pod opieką p. Haliny Słowik-Tyc, p. Agnieszki Fluder, p. Piotra Rypienia i p. Andrzeja Ryczkiewicza (ostatnie dwa dni) rozpoczęli pięciodniowy obóz w Soblówce. W tym roku gościć będą: pana profesora UJ Stanisława Gawlińskiego, panią doktor filozofii Ewę Piechę- Kasprzyk,doktorantkę wydziału polonistyki na UJ - panią Annę Worek,  absolwentkę prawa - panią Magdalenę Waligórę, reżysera - pana Szymona Wróbla, dziennikarza - pana Jakuba Marcjasza.

W poniedziałkowym programie tradycyjnie zwiedzanie fortów w Węgierskiej Górce, a następnie kościoła w Ciścu, który został zbudowany w ciągu jednej doby. Odbędą się także warsztaty teatralne, które poprowadzi pani Agnieszka Fluder. Uczestnicy obozu będą też przygotowywać  krótki spektakl.

Każdego dnia na zajęciach warsztatowych towarzyszyć  będą poezja oraz eseje Zbigniewa Herberta, a także związane z jego tekstami działania artystyczne i konkursy prowadzone przez polonistki z naszego liceum.

We wtorek odbędą się warsztaty dotyczące realizacji projektów z panią Magdaleną Waligórą oraz warsztaty literackie z panią Anną Worek. Wieczorem uczestnicy zaprezentują przygotowane na obozie  małe formy teatralne.

W środę wykład pana profesora Gawlińskiego poświęcony życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, warsztaty z filozofii, a także drugi (pierwszy w poniedziałek) wykład historyczny pana Piotra Rypienia.

W czwartek wyjście z przewodnikiem na Wielką Rycerzową, a po południu  wykład pana Andrzeja Ryczkiewicza. Po kolacji - spotkanie z reżyserem, panem Szymonem Wróblem.

W piątek po śniadaniu - warsztaty dziennikarskie z panem Jakubem Marcjaszem i powrót do Żywca.

Codzienne spacery, gra w siatkówkę, ognisko, dyskoteka, rozmowy wieczorne  to atrakcje, o których także warto wspomnieć.

W imieniu uczestników ONH składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu "Z Kopernikiem w XXI wiek" za dofinansowanie  w kwocie 500 zł. Dziękujemy także wszystkim, którzy zakupili  ciasta na szkolnych kiermaszach (około 1000 zł.). Pozostałe fundusze to środki własne.

Cieszymy się, tradycja Obozów Naukowych Humanistów jest podtrzymywana w naszym Liceum.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
27.07.2022
XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

XVI edycja Festiwalu Żywieckie Suwakowanie

Orkiestra Festiwalu Żywieckie Suwakowanie po raz szesnasty "gra" w naszym liceum. Uczestnicy pod kierunkiem najlepszych muzyków z kraju i...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności