Wyniki konkursów „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” oraz „Prawda i kłamstwo o Katyniu"

Wyniki konkursów „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” oraz „Prawda i kłamstwo o Katyniu

5 marca br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyła się Gala Patriotyczna, połączona z rozstrzygnięciem wojewódzkich konkursów - „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” oraz „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Organizatorem i gospodarzem wydarzenia była europosłanka Jadwiga Wiśniewska. Organizowane przez nią konkursy na stałe zapisały się w kalendarzu największych i najważniejszych wydarzeń patriotycznych województwa śląskiego. W tym roku udział w konkursach wzięło 651 uczniów z 216 szkół województwa śląskiego. Prace laureatów i finalistów zostaną opublikowane w pamiątkowym tomiku, którego promocja powiązana będzie z zorganizowanymi corocznie przez Jadwigę Wiśniewską – „Zaduszkami Katyńskimi”, odbywającymi się tradycyjnie na początku listopada.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego liceum odnieśli duży sukces w XV Wojewódzkim Konkursie „Prawda i kłamstwo o Katyniu” i zajęli następujące lokaty:

I miejsce - Radosław Żenčuch kl. 2b (opiekun: pani Dominika Kamińska)

Wyróżnienia - Alicja Baron, kl. 1a (opiekun: pani Lucyna Majdak)

Karolina Prochot, kl. 3e (opiekun: pan Andrzej Ryczkiewicz)

Zwycięzcy otrzymali zaświadczenia i liczne nagrody. Laureat pierwszego miejsca - Radosław Żenčuch wraz z polonistką będzie miał możliwość udziału w wizycie studyjnej w Parlamencie Europejskim w Brukseli, na którą zaproszenie otrzymał od Pani Jadwigi Wiśniewskiej – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Jesteśmy dumni z sukcesu Bartosza Piskorza z kl. 1a (opiekun: pan Piotr Rypień), który zajął III miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”. Laureat konkursu wraz z nauczycielem historii otrzymali z rąk Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej zaproszenia na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
16.04.2024
Hiszpańska podróż klasy 2h

Hiszpańska podróż klasy 2h

Klasa 2h wraz z wychowawczynią, p. Barbarą Luzar wzięła udział we wspaniałej wycieczce do Hiszpanii w dniach 9 - 13 kwietnia.

czytaj więcej
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności