Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

20 września 2023 roku wyjątkowo w auli Domu Katolickiego Parafii Narodzenia NMP w Żywcu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły w obecności dyrektora Pana Jacka Biłki oraz wychowawców klas pierwszych.

Jak co roku ślubowaniu towarzyszył ceremoniał przekazania Sztandaru Szkoły. Dziękujemy za godne reprezentowanie liceum pocztowi sztandarowemu z klasy 4b.

W formule tradycyjnej przysięgi na Sztandar Szkoły zabrzmiały słowa o honorze, o dumie, jakiej nasi licealiści powinni dostarczać szkole oraz o gotowości do kształtowania umysłów i serc.

Uroczystość uświetniło przemówienie Pana Dyrektora, w którym życzył pierwszoklasistom sprostania zadaniom, jakie przed sobą postawili oraz wyraził nadzieję, że w murach naszego liceum będą się rozwijali, doskonalili swoje umiejętności i wiedzę, stawali się odpowiedzialnymi, mądrymi i dobrymi ludźmi.

Po oficjalnej części uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Mity greckie” w wykonaniu grupy teatralnej naszego liceum. Uczniowie, nawiązując do treści przedstawienia, złożyli życzenia pierwszoklasistom:

Chcielibyśmy z tego miejsca życzyć Wam wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. W micie o Demeter i Korze jest mowa o powstaniu pór roku. Gdy Kora przebywa w krainie cieni, przyroda zamiera, tężeje zmrożona, świat nabiera smutnych barw. Jednak kiedy córka wraca do matki, otoczenie budzi się do życia, a człowieka przepełnia nowa nadzieja. Dlatego pamiętajcie, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Ariadna pomogła Tezeuszowi wydostać się z labiryntu. Kłębek nici, który bohater rozwijał, ułatwił mu odnalezienie drogi powrotnej. My - Wasi starsi koledzy i koleżanki odpowiemy na nurtujące pytanie i będziemy Was wspierać w czasie tej wędrówki zawiłymi korytarzami. Mamy nadzieję, że bez problemu przetniecie każdy węzeł gordyjski i znajdziecie przyjaciół, z którymi żadna przygoda nie jest straszna.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi Grzegorzowi Gruszeckiemu za życzliwość i udostępnienie auli parafialnej, a Panu Krzysztofowi Kicmalowi za obsługę nagłośnienia.

Organizatorzy: koło teatralne, Pani Dominika Kamińska, Pani Agnieszka Kluska


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
11.04.2024
Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi z pięciu kontynentów, posługujących się językiem francuskim. Międzynarodowy Dzień Frankofonii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności