Sukces literacki Justyny Firlety

Sukces literacki Justyny Firlety

Miło nam poinformować, że Justyna Firleta (klasa 3c) zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „Jan Paweł II i Wanda Rutkiewicz – autorytety w mojej wspinaczce na szczyt”. Na ogłoszony konkurs odpowiedziało 85 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystkie nadesłane prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Optymizmem napawa fakt, że młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem i skrupulatnością poszukują autorytetów, aby budować swoją przyszłość w oparciu o wartości nieprzemijające. Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę, że wymagające słowa Wandy Rutkiewicz: „Każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”, znajdują wśród młodego pokolenia wielu naśladowców.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekun: Dominika Kamińska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
11.04.2024
Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi z pięciu kontynentów, posługujących się językiem francuskim. Międzynarodowy Dzień Frankofonii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności