Sukces uczennic z klasy 3a w XIII Wszechstronnym Konkursie Konesera Polszczyzny

Sukces uczennic z klasy 3a w XIII Wszechstronnym Konkursie Konesera Polszczyzny

Miło nam poinformować, że uczennice z klasy 3a: Weronika Kasprzyk i Katarzyna Śleziak zakwalifikowały się do finału XIII Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

23 listopada br. w sali teatralnej Pałacu Młodzieży musiały zmierzyć się z dyktandem i testem językowym. Reprezentacja naszego liceum osiągnęła duży sukces – znalazła się wśród 6 najlepszych drużyn wyłonionych spośród niemal 100 osób!

Celem Konkursu jest rozwijanie praktycznej umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, właściwe używanie słów oraz związków frazeologicznych. Wydarzenie propaguje kulturę języka polskiego wśród młodzieży i umożliwia im prezentowanie się w tym zakresie poza macierzystą szkołą.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się już 14 grudnia!

 

Opiekun: Pani Dominika Kamińska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
16.04.2024
Hiszpańska podróż klasy 2h

Hiszpańska podróż klasy 2h

Klasa 2h wraz z wychowawczynią, p. Barbarą Luzar wzięła udział we wspaniałej wycieczce do Hiszpanii w dniach 9 - 13 kwietnia.

czytaj więcej
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności