Sukces Weroniki Widzyk w Konkursie „Prawda i kłamstwo o Katyniu”

Sukces Weroniki Widzyk w Konkursie „Prawda i kłamstwo o Katyniu”

8 kwietnia br. w Sali Koncertowej Polskiego Radia Katowice odbyła się Gala Finałowa XIII Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, zorganizowanego z inicjatywy Jadwigi Wiśniewskiej, Posła do Parlamentu Europejskiego. Patronat naukowy nad konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. Ideą konkursu jest propagowanie wśród młodych ludzi wiedzy o zbrodni katyńskiej i tym samym dążenie do ciągłego jej przekazywania kolejnym pokoleniom Polaków. Ta tematyka ma bowiem inspirować uczniów do poszerzania wiedzy oraz przyczynić się do wzrostu powszechnej świadomości wokół wydarzeń, do jakich doszło w Katyniu. Ponadto, w związku z wojną na Ukrainie inicjatywa ma jeszcze szerszy wymiar, bo wpisuje się też w działania wymierzone przeciw powszechnej dezinformacji oraz manipulacji, które dotyczą nie tylko bieżących wydarzeń, ale też historycznych.

Zgodnie z założeniami Konkursu, uczestnicy podjęli wyzwanie, które daje im szansę na debiut literacki. Za każdym razem bowiem najlepsze prace są publikowane w pokonkursowych tomikach, których promocja połączona jest z organizowanymi co roku Zaduszkami Katyńskimi. W tym roku na Konkurs wpłynęło 220 esejów ze szkół podstawowych i z ponadpodstawowych województwa śląskiego. Wśród laureatów w kategorii szkół ponadpodstawowych znalazła się Weronika Widzyk (kl. 3fg), która zajęła I miejsce.

Warto przypomnieć, że oprócz szansy na debiut literacki, Weronika wraz z nauczycielem-opiekunem odwiedzą Parlament Europejski w Brukseli.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: Dominika Kamińska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności