Szkolne eliminacje do XXII Olimpiady Znajomości Afryki

Szkolne eliminacje do XXII Olimpiady Znajomości Afryki

4 grudnia br. odbył się etap szkolny XXII Olimpiady Znajomości Afryki organizowanej pod patronatem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W eliminacjach wzięło udział 48 uczniów z naszej szkoły.

Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność ponad 900 naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.

Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu okręgowego zakwalifikowali się: Hubert Marcak (kl. 3a), Gloria Piela (kl. 3b), Anna Pietruszka (kl. 3a), Maria Raczek (kl. 3b), Milena Szczygieł (kl. 4g).

 Gratulujemy i życzmy powodzenia!

 Opiekunowie: Ewa Kłusak, ks. Jacek Moskal, ks. Bartosz Łacek

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
16.04.2024
Hiszpańska podróż klasy 2h

Hiszpańska podróż klasy 2h

Klasa 2h wraz z wychowawczynią, p. Barbarą Luzar wzięła udział we wspaniałej wycieczce do Hiszpanii w dniach 9 - 13 kwietnia.

czytaj więcej
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności