Oświadczenie

W związku z licznymi komentarzami dotyczącymi wykładu wygłoszonego 9 listopada przez dra Tomasza Greniucha w auli I LO w Żywcu Dyrekcja oświadcza, że:
- Wykład odbył się w ramach projektu „Śladami Bartka. Niepodległość odciśnięta w dolinach” realizowanego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Spotkanie dotyczyło wyłącznie historii I LO w Żywcu, gdzie w październiku 1945 roku powstała tajna organizacja antykomunistyczna Pomocniczy Związek Narodowych Sił Zbrojnych, do której należeli ówcześni uczniowie naszej szkoły.
- Wykład wygłosił dr Tomasz Greniuch w ramach promocji książki pt. „Niepodległość odciśnięta w dolinach” wydanej przez Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych VII Okręgu Śląskiego oraz dofinansowanej ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.
- Projekt realizowany był także w innych placówkach na terenie Żywca i Powiatu Żywieckiego, a bezpośrednio po nim rodzice uczniów nie zgłaszali zastrzeżeń.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności