Udział nauczycieli w kursie: „Design the Positive..."

Udział nauczycieli w kursie: „Design the Positive...

„Komunikacja – powrót do relacji” – projekt
Akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób

W dniach od 8 do 13 sierpnia 2022 roku dwójka nauczycieli z naszej szkoły, mgr Aleksandra Bielawska i mgr Janusz Słodczyk, wzięła udział w kursie pt. „Design the Positive: Positive Thinking, Positive Communication and Positive School Spaces” zorganizowanym przez Academy of Creativity w Barcelonie. Uczestnictwo w tym kursie było możliwe dzięki projektowi pt. „Komunikacja – powrót do relacji”, realizowanego w ramach unijnego programu ERASMUS+. Kurs składał się z części teoretycznej oraz dużej ilości różnorodnych ćwiczeń praktycznych wykorzystujących metody nieznane wcześniej jego uczestnikom. W trakcie kursu prowadząca Pani Maria Del Monte przekazała istotną wiedzę na temat pozytywnej komunikacji interpersonalnej w celu wzmocnienia pozytywnego myślenia, a tym samym zredukowania negatywnych ocen samego siebie i ludzi wokół. Prowadząca uświadomiła też uczestnikom, jakie znaczenie w komunikacji ma otoczenie, które może negatywny przekaz zmienić w pozytywne relacje. Dzięki takiemu podejściu zdobywana wiedza może dłużej pozostać w pamięci i dostęp do niej jest łatwiejszy.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności