Uroczysta gala Dyktanda Niepodległościowego

Uroczysta gala Dyktanda Niepodległościowego

15 listopada 2023 roku w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Uczniowie naszego liceum odnieśli duży sukces, zdobyli tytuły laureatów XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” i zajęli następujące lokaty:

I miejsce – Katarzyna Śleziak, kl. 3a
VI miejsce – Mateusz Barcik, kl. 2b
IX miejsce ex aequo – Anna Pietruszka, kl. 3a i Weronika Kasprzyk, kl. 3a.

Zwycięzcy otrzymali zaświadczenia i nagrody książkowe. Laureatka pierwszego miejsca - Katarzyna Śleziak wraz z nauczycielem języka polskiego będzie miała możliwość udziału w wizycie studyjnej w Parlamencie Europejskim w Brukseli, na którą zaproszenie otrzymała od patronki honorowej Dyktanda Pani Jadwigi Wiśniewskiej - Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Rywalizacja w dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale także okazja by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z uczenia się języka polskiego i historii!

Opiekun: Dominika Kamińska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
27.05.2024
Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

„Pola Nadziei” to inicjatywa, w ramach której od 1998 roku przeprowadzane są zbiórki pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Celem akcji jest...

czytaj więcej
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności