W naszej szkole otwarto wystawę poświęconą Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu

W naszej szkole otwarto wystawę poświęconą Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu

14 maja 2018 r. w naszej szkole została otwarta przez Dyrektora szkoły Pana Jacka Biłkę wystawa poświęcona postaci Rotmistrza Witolda Pileckiego. W otwarciu wystawy wzięli udział uczniowie klasy 1d i 1f. Prelekcję na temat niepodległościowej działalności Rotmistrza Witolda Pileckiego wygłosił Pan Piotr Rypień.

Ekspozycja została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Scenariusz opracował Jacek Pawłowicz (kierownik Referatu Edukacji Historycznej Oddziału IPN w Warszawie) we współpracy z Zofią Pilecką-Optułowicz i Andrzejem Pileckim (dziećmi Witolda Pileckiego). Wystawę mogą zwiedzać codziennie uczniowie od 14 do 21 maja. Natomiast 17 maja od godz. 15.00 do godz. 18.00 ekspozycję będą mogli zwiedzać wszyscy zainteresowani spoza szkoły.

Wystawę do szkoły sprowadził Pan Adrian Midor.

To kolejna wystawa, która trafiła do naszej szkoły w ostatnim czasie i porusza problem walki Polaków o wolność i niepodległość.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności