W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w PRL

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w PRL

We wtorek, 13 grudnia miał miejsce szkolny etap Podbeskidzkiego Konkursu Historycznego "Solidarni". Konkurs, przeprowadzony w rocznicę wprowadzenia przez władze PRL stanu wojennego w 1981 r., wyłonił reprezentację szkoły w składzie:

  1. Katarzyna Śleziak, kl. 2a,
  2. Natalia Stokłosa, kl. 2a,
  3. Jakub Saleciak, kl. 3a,

która weźmie udział w finale organizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” w Bielsku-Białej. Finał „Solidarnych” będzie miał miejsce w czwartek, 7 lutego 2023 r. w gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej.

Tematyka Konkursu obejmuje sytuację społeczno-polityczną w Polsce i Europie w latach 1976-1989, a zwłaszcza wydarzenia z okresu jawnej i podziemnej działalności NSZZ „Solidarność”, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Podbeskidzie.

Zwycięzcy uhonorowani zostali przez Dyrektora stosownymi dyplomami i interesującymi książkami.

Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w Konkursie i trzymamy kciuki za naszą reprezentację!

Dyrekcja i nauczyciele historii.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.06.2024
Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

Jakub Pach wicemistrzem świata w sztukach walki w formule ADCC

25 maja 2024 r. w Warszawie odbyły się AMATORSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA w sztukach walki w formule ADCC (Abu Dhabi Combat Club) – prekursor i...

czytaj więcej
11.06.2024
Obóz naukowy humanistów naszego liceum

Obóz naukowy humanistów naszego liceum

W dniach od 5 do 7 czerwca 2024 roku odbył się naukowy obóz humanistów w Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej. W wyjeździe wzięło udział 50 uczniów z...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności