Literackie sukcesy naszych uczniów

Literackie sukcesy naszych uczniów

W Boże Narodzenie wszystkie drogi prowadzą do domu to motto tegorocznego konkursu literackiego o tematyce świątecznej organizowanego w ramach cyklu „Boże Narodzenie na pograniczu polsko – czeskim” realizowanego przez Wydział Turystyki Kultury Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu. Na konkurs wpłynęło 139 prac z terenu całego powiatu, pisanych prozą i wierszem, językiem literackim, a także gwarą.

Konkurs miał na celu zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej oraz plastycznej. Młodzi twórcy dzielili się osobistymi przemyśleniami i nadziejami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia oraz tym, czy i na ile narodzenie Bożego Dzieciątka może zmienić nasze otoczenie, nasze rodziny, nas samych.

W konkursie literackim nagrodzeni zostali: Oskar Gancarczyk (kl. 4a), Angelika Jakubiec (kl. 4a), Milena Kubieniec (kl. 3c), Mateusz Magiera (kl. 3c), Katarzyna Toman (kl. 3c), Kamil Trzmielewski (kl. 2a) i Dominika Ulrych (kl. 2a).

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 14 grudnia br. w Muzeum Miejskim w Żywcu.

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Dominiki Kamińskiej i pani Lucyny Majdak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
11.04.2024
Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi z pięciu kontynentów, posługujących się językiem francuskim. Międzynarodowy Dzień Frankofonii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności