WARSZTATY Z KARTOGRAFII I GEOLOGII na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu

WARSZTATY Z KARTOGRAFII I GEOLOGII na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu

W piątek 23 marca 2018 roku, grupa uczniów z klas drugich (2a i 2b) I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu, o rozszerzeniu geograficznym uczestniczyli w zajęciach  z kartografii „GIS czyli mapa w komputerze” prowadzonych przez dr Bartłomieja Szypułę. Zajęcia w prosty sposób pokazały uczestnikom, jak współcześnie wykonuje się mapy i co to jest GIS i do czego służy. Warsztaty odbywały się na komputerach z użyciem oprogramowania obecnie wykorzystywanego do tworzenia map i produktów kartograficznych. Uczestnicy mieli okazję samodzielnego wykonania mapy, co okazało się ciekawym doświadczeniem. W dalszej części zajęć, dr Ewa Budziszewska - Karnowska  zapoznała uczniów, z dziejami Ziemi oraz z eksponatami minerałów, skał i meteorytów znajdujących się w Muzeum Ziemi WNoZ UŚ w Sosnowcu. Następnie uczniowie brali udział w zajęciach praktycznych z geologii „Rozpoznawanie skał i właściwości minerałów” prowadzonych przez prof. dr hab. Łukasza Karwowskiego. Warsztaty stanowiły możliwość dokładniejszego poznania i zrozumienia zagadnień z zakresu kartografii i geologii.

Jacek Seweryn


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

08.08.2022
Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w...

czytaj więcej
05.08.2022
XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności