Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

Wspieramy akcję charytatywną „Pola Nadziei”

„Pola Nadziei” to inicjatywa, w ramach której od 1998 roku przeprowadzane są zbiórki pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, dlatego żonkil stanowi jej symbol.

W tym roku uczniowie naszego liceum zaangażowali się w to przedsięwzięcie, organizując szereg różnorodnych wydarzeń. Pierwszym z nich było wystawienie 30 listopada 2023 roku spektaklu pt. „Pochwała życia” przez klasę 4c. Sztuce towarzyszył kiermasz słodkości, podczas którego zebrano kwotę 1602,80 zł. Kilka miesięcy później, 26 maja 2024 roku w kościołach Parafii Narodzenia NMP w Żywcu odbyła się zbiórka środków finansowych, w której uczestniczyli wolontariusze z naszej szkoły. Zebrano 14178,39 zł. Dochód z obu akcji został w całości przeznaczony na Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w tę wyjątkową i szlachetną akcję. Pamiętajmy, że czynione dobro zawsze wraca!

Organizatorzy: ks. Jacek Moskal i pani Dominika Kamińska

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
19.06.2024
Nasza uczennica Aleksandra Kamińska wśród 20 najlepszych uczniów z Polski.

Nasza uczennica Aleksandra Kamińska wśród 20 najlepszych uczniów z Polski.

17 czerwca br. w Senacie odbył się uroczysty finał Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej” organizowany przez...

czytaj więcej
17.06.2024
Grupa teatralna zagrała dla Nikodema Chorążego!

Grupa teatralna zagrała dla Nikodema Chorążego!

16 czerwca br. grupa teatralna z naszego liceum wystawiła spektakl pt. „Dziady cz. II” w auli parafialnej w Żywcu.

czytaj więcej
Narzędzia dostępności