WYMIANA SZKOLNA ŻYWIEC – UNTERHACHING

WYMIANA SZKOLNA ŻYWIEC – UNTERHACHING
WRZESIEŃ 2023 – ŻYWIEC
CZERWIEC 2024 – UNTERHACHING

Drodzy rodzice i uczniowie. Nadchodzi czas kolejnej wymiany naszego liceum z partnerską szkołą Lise-Meitner-Gymnasium w Unterhaching w Niemczech, jednego z naszych sztandarowych przedsięwzięć. Ostatnia wymiana między naszymi szkołami miała miejsce w roku 2019.

Zapraszam do galerii zdjęć z poprzedniej wymiany:
Strona naszej szkoły – Zakładka: Aktualności – Archiwum – Rozwiń – czerwiec 2019 i wrzesień 2019.

Tak długa przerwa spowodowana była pandemią. W przyszłym roku szkolnym 2023/2024 startujemy z nową edycją.

Zapraszam do wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie. Goście z Niemiec przyjadą do nas 15. września 2023 r. na 7/8 dni. Nasza rewizyta w Unterhaching zaplanowana jest na początek czerwca 2024 r.

Oto kilka przykładowych punktów programu z poprzednich lat: Żywiec i okolice – wycieczka rowerowa, Muzeum Państwowe Auschwitz-Birkenau, Kraków, Wieliczka, Zakopane i Tatrzański Park Narodowy, spływ Przełomem Dunajca, zamki w Niedzicy i Czorsztynie. Odbywały się również ogniska, wyjścia do parku linowego, na kręgle, spływ kajakowy czy wyjazd do parku rozrywki Energylandia.

A podczas pobytu w Niemczech - zwiedzanie stolicy Bawarii – Monachium z niezliczoną ilością zabytków oraz zakładami i muzeum BMW, miasteczkiem filmowym Bavaria Filmstadt czy stadionem piłkarskim FC Bayern München - Allianz Arena. Ponadto wybrane pałace Ludwika II Bawarskiego, skocznia narciarska w Garmisch-Partenkirchen, miasto Augsburg, wyjścia w góry i nad jezioro.

Na tym jednak się nie kończy. Ideą wymian szkolnych, a więc również naszej polsko-niemieckiej, jest przede wszystkim umożliwienie Wam nawiązania osobistych przyjaźni, pomoc w przełamywaniu barier językowych, a w końcu przybliżenie bogatej i zróżnicowanej kultury naszych regionów, Żywiecczyzny oraz Bawarii. A tę niepowtarzalną okazję otrzymacie mieszkając przez cały tydzień u goszczących Was rodzin, goszcząc u siebie partnera z Niemiec oraz po zakończeniu oficjalnego programu, kiedy to wraz z rodzinami-gospodarzami czy z niemieckimi partnerami odkrywać będziecie inne uroki naszego i ich wspaniałego regionu.

Warunkiem uczestnictwa jest podjęcie gościa z Niemiec u siebie w rodzinie, zapewnienie mu zakwaterowania w osobnym pokoju, wyżywienia oraz zorganizowania i sfinansowania programu w weekend.

Całkowity koszt obydwu wymian, po dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży /około 45%/ wynosi 1500 zł. /nie licząc kosztów poniesionych na zakwaterowanie, wyżywienie, dojazdy na miejsce zbiórki oraz program weekendowy gościa w Polsce/

Jeżeli chodzi o znajomość języka niemieckiego, nie jest to warunek konieczny, gdyż językiem komunikacji jest również język angielski. Przy braku chętnych uczniów z klas z językiem niemieckim, będę brał pod uwagę również chętnych z innych klas.

Z pozdrowieniami - Piotr Rydarowicz, nauczyciel języka niemieckiego - koordynator wymiany.

Czekam na zgłoszenia!

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
03.03.2024

Laureat konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej"

Z radością informujemy, że uczeń klasy 4c o profilu biologiczno-chemicznym Mateusz Dudek został laureatem III...

czytaj więcej
03.03.2024

Finalistka Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" w kategorii chemia

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica naszego liceum Katarzyna Toman z klasy 4c o profilu...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności