WYMIANA SZKOLNA ŻYWIEC – UNTERHACHING, CZERWIEC 2024

WYMIANA SZKOLNA ŻYWIEC – UNTERHACHING, CZERWIEC 2024

 

 

  

 

 

  

 

W dniach od 04 do 11 czerwca 2024 roku w ramach odbywającej się cyklicznie od 25 lat wymiany szkolnej grupa 5 uczennic i 6 uczniów wraz z opiekunami, Panią Anną Surowiak i Panem Piotrem Rydarowiczem, gościła w partnerskiej szkole Lise-Meitner-Gymnasium w Unterhaching w Niemczech - mieście partnerskim Żywca.
Zwiedziliśmy stolicę Bawarii – Monachium, a w niej m.in. świat i muzeum BMW, stadion piłkarski FC Bayern München, Nymphenburg - Pałac Ludwika II Bawarskiego, Deutsches Museum, park w stylu angielskim ze słynnym domkiem chińskim, czy miasteczko olimpijskie z obiektami sportowymi z letniej olimpiady z roku 1972. Odbyła się również całodniowa wycieczka do Ratyzbony (niem. Regensburg) – której Stare Miasto od 2006 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
W czasie wolnym oraz w weekend, który zwyczajowo młodzież spędza z rodzinami i swoimi partnerami, odbyły się wyjścia do Aquaparku, na kręgle, był też wspólny grill.
Warto też wspomnieć o samej szkole i lekcjach, na których nasza młodzież mogła zobaczyć i porównać szkoły oraz poziom edukacji.
Również sam pobyt w niemieckiej rodzinie pozostanie z pewnością na długo w pamięci.

Wymianę wsparła finansowo Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, organizacja międzynarodowa, której działalność współfinansują rządy Polski i Niemiec.

Zapraszam do galerii zdjęć

Koordynator wymiany – Piotr Rydarowicz


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności