Wyniki konkursu plastycznego o tematyce świątecznej "Boże Narodzenie na pograniczu polsko - czeskim"

Wyniki konkursu plastycznego o tematyce świątecznej

14.12.2022 w Muzeum Miejskim w Żywcu odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród laureatom konkursu plastycznego o tematyce świątecznej "Boże Narodzenie na pograniczu polsko - czeskim", zorganizowanego w dniu 7.12.2022 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Organizatorem tego przedsięwzięcia był Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu.  Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa RP za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Uczestnicy konkursu wykonali prace plastyczne prezentujące tradycje kultywowane w rodzinnym domu oraz zwyczaje i obrzędy pielęgnowane w okresie świąt Bożego Narodzenia na Żywiecczyźnie.

Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły:

Paulina Bieś z klasy 3c, Milena Bąk z klasy 3f, Kinga Biernat z klasy 4c i Weronika Kasprzyk z klasy 2a zdobyły nagrody.

Julia Kliś z klasy 1d, Maja Kołodziejczak z klasy 2a, Marta Pietraszko z klasy 1c, Julia Pawełek z klasy 1c i Anna Adamczyk z klasy 2a uzyskały wyróżnienia.

Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Dziale Etnografii Muzeum Miejskiego w Żywcu.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Maria Śleziak

Dorota Babińska-Waluś


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
11.04.2024
Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Uczniowie z grup francuskich zakończyli Miesiąc Frankofonii

Frankofonia to wspólnota 300 milionów ludzi z pięciu kontynentów, posługujących się językiem francuskim. Międzynarodowy Dzień Frankofonii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności