Wyniki konkursu plastycznego o tematyce świątecznej "Boże Narodzenie na pograniczu polsko - czeskim"

Wyniki konkursu plastycznego o tematyce świątecznej

14.12.2022 w Muzeum Miejskim w Żywcu odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród laureatom konkursu plastycznego o tematyce świątecznej "Boże Narodzenie na pograniczu polsko - czeskim", zorganizowanego w dniu 7.12.2022 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

Organizatorem tego przedsięwzięcia był Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu.  Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa RP za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Uczestnicy konkursu wykonali prace plastyczne prezentujące tradycje kultywowane w rodzinnym domu oraz zwyczaje i obrzędy pielęgnowane w okresie świąt Bożego Narodzenia na Żywiecczyźnie.

Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły:

Paulina Bieś z klasy 3c, Milena Bąk z klasy 3f, Kinga Biernat z klasy 4c i Weronika Kasprzyk z klasy 2a zdobyły nagrody.

Julia Kliś z klasy 1d, Maja Kołodziejczak z klasy 2a, Marta Pietraszko z klasy 1c, Julia Pawełek z klasy 1c i Anna Adamczyk z klasy 2a uzyskały wyróżnienia.

Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Dziale Etnografii Muzeum Miejskiego w Żywcu.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Maria Śleziak

Dorota Babińska-Waluś


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.07.2024
Żywieckie Suwakowanie

Żywieckie Suwakowanie" ruszyło!

Już po raz XVIII muzycy z kraju i zagranicy biorą udział w warsztatach, lekcjach, koncertach, które odbywają się w naszym liceum, Państwowej Szkole...

czytaj więcej
03.07.2024

Świadectwa dojrzałości 2024

Informujemy maturzystów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 lipca 2024 roku od godziny 12:00 za...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności