XXIII szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

XXIII szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

Dnia 13.03.2023 r. klasy matematyczne uniwersyteckie z wielką ekscytacją i w niesamowitym stylu świętowały Dzień Liczby Pi, przenosząc się w lata 20. i 30.!  W czasie obchodów uczniowie zaciekle rywalizowali w konkursach, mogąc pochwalić się swoimi zdolnościami matematycznymi, umiejętnościami szybkiego liczenia, a także współpracy.

Wielu emocji dostarczyły przede wszystkim quizy dotyczące historii matematyków dwudziestolecia, w których udział brali uczestnicy wydarzenia. Ogromnie wyczekiwany był moment recytacji rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Wszyscy gratulowaliśmy Michałowi Szymońskiemu tak wspaniałego osiągnięcia, jakim było wyrecytowanie aż 1234 cyfr! 

Dzień obchodów nie opierał się jednak tylko i wyłącznie na konkursach. Wysłuchaliśmy wykładu pani profesor Agnieszki Król o historii matematyki w naszym liceum. Następny, wygłoszony przez uczennice Marię Raczek i Hannę Szafarz dotyczył Lwowskiej Szkoły Matematycznej. Ponadto reprezentanci każdej klasy wygłosili wykłady dotyczące prostych technik uczenia się, zapoczątkowane przez wykład uczniów klasy 3b Michała Szymońskiego i Bartłomieja Bireckiego. W tym dniu został również wyłoniony tradycyjnie Najlepszy Matematyk Roku, którym został Łukasz Jodłowiec z klasy 3b.

Serdecznie gratulujemy godnych pochwały osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. Klasą, która zwyciężyła w największej liczbie konkurencj, była 1b. Zwycięstwo uczniów  zostało nagrodzone przepysznym tortem i gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, wykładowcom, nauczycielom i uczniom klas uniwersyteckich matematycznych za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz zaangażowanie.

Dziękujemy także organizatorom tegorocznych obchodów święta, czyli klasie 3b wraz z wychowawcą: p prof. Renatą Sową oraz opiekunom: p. prof. A. Jankowskiej i p. prof. A. Król.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
15.04.2024
Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Wizerunek bez twarzy w Galerii Sztuki KOPERA

Zapraszamy do obejrzenia rysunków inspirowanych pracami artystki Ewy Juszkiewicz, które wykonali uczniowie z kl.1 b i d, na zajęciach rozwijających...

czytaj więcej
11.04.2024
Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

Niezwykłe odwiedziny – rodzina Karla Velana w naszej szkole

9 kwietnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły synów Karla Velana: Ivana i Toma, którzy przyjechali do Polski wraz ze swoimi żonami, by ponownie...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności