XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

XXIV AKCJA WAKACYJNA „Wycieczka za 1 zł”- LATO 2022 (Podsumowanie)

Rok 2022 = 5 wycieczek = 310 osób
24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW

Zakończyła się tegoroczna XXIV Akcja „Wycieczka za złotówkę – LATO 2022”, organizowana od kilku lat tradycyjnie przez Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Kangchendzonga” przy I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu. Przebiegała pod hasłem „Poznając Polskę, uczysz się kochać Ojczyznę... ”. Jej głównym celem było rozwijanie zainteresowań turystyczno-krajoznawczych, a szczególnie zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży – młodych ludzi spędzających wakacje w domu rodzinnym. Dla wielu uczestników właśnie ta forma wypoczynku stanowiła główną atrakcję ich wakacji. W lipcu bieżącego roku łącznie 310 turystów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z gmin Powiatu Żywieckiego odwiedziło następujące miejsca: Tatrzański Park Narodowy, a w nim Dolinę Kościeliską, Ojcowski Park Narodowy, a w nim Zamek w Pieskowej Skale, Grotę Łokietka, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Chorzów - Śląski Ogród Zoologiczny i Planetarium oraz Będzin - Muzeum Zagłębia i Zamek.

Wszystkie wycieczki dofinansowane były przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Urząd Miasta w Żywcu i Organizatora (przejazdy i wstępy). Słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu wycieczek należą się opiekunom: Annie Maciejny, Annie Syc, Annie Surowiak, Katarzynie Korczyk, Wiktorii Nowak (studentce Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach), Renacie Sowie, Ewie Janik, Agnieszce Prochot – Zoń, Andrzejowi Szewczykowi, Monice Ponikiewskiej, Michałowi Kusiakowi, a także Pracownikom Wydziału Turystyki Starostwa Powiatowego w Żywcu i Urzędu Miejskiego w Żywcu. Słowa uznania za pomoc młodszym uczestnikom wypraw należą się także młodzieży ze szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego, a szczególnie I LO w Żywcu.

24 LATA = 178 WYCIECZEK = 9259 UCZESTNIKÓW

Od początku trwania akcji „Wycieczka za 1 zł” - czyli od roku 1999 do roku 2022 – w ciągu 24 lat zostało zorganizowanych 178 wycieczek dla 9259 osób, co nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych władz samorządowych powiatu i miasta! Akcje corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Żywiecczyzny, po wyjazdach zawsze pozostaje wiele niezapomnianych wspomnień i wrażeń.

Szczególnym wyróżnieniem dla podkreślenia wartości i popularności tego przedsięwzięcia było zdobycie wyjątkowej nagrody „POLSKIEGO OSKARA SPORTOWEGO 2013” i tytułu LAUREATA w II Ogólnopolskim Konkursie „ORGANIZATOR GODNY POLECENIA 2018”.

Organizator Akcji „Wycieczka za 1 zł” i opiekun KTGiK „Kangchendzonga” PTTK przy I LO im. M. Kopernika w Żywcu, Jacek Seweryn.


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
21.05.2024

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka

Uczennice i uczniowie naszej szkoły otrzymali cenne podziękowania od Organizatora Konkursu – Fundacji „PRO ARTE CHRISTIANA” – za udział w XV...

czytaj więcej
20.05.2024
Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

Wyniki Strażackiego Konkursu Plastycznego – etap powiatowy

20.05.2024 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów zwycięzcom w powiatowych...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności