Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w latach 1954-1985.

Pani Profesor z pasją i entuzjazmem uczyła młodzież wrażliwości na piękno i bogactwo języka, interpretacji tekstów najwybitniejszych przedstawicieli literatury rosyjskiej oraz kształtowała w kolejnych pokoleniach młodych ludzi przekonanie, że znajomość języków obcych jest niezwykle ważną wartością. Pod Jej kierunkiem uczniowie naszego liceum występowali w konkursach językowych i festiwalach piosenki, brali udział w olimpiadach przedmiotowych. Ta wielka miłośniczka sztuki teatralnej od 1957 roku przez piętnaście lat prowadziła doceniany w środowisku teatr małych i dużych form. Zawód nauczyciela był dla niej powołaniem, spełnieniem i szczęściem.

W Zmarłej tracimy przyjaciela i wychowawcę młodzieży, szanowanego nauczyciela oraz człowieka oddanego wartościom humanistycznym, pełnego kultury bycia, zawsze zainteresowanego sprawami szkoły i życzliwego jej.

Na długo pozostanie we wdzięcznej pamięci swoich wychowanków i nauczycieli szkoły, z którymi łączyły Ją serdeczne więzi.

Pogrzeb odbędzie się 11 sierpnia 2022 roku o godzinie 13.30 w Kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Żywcu-Zabłociu.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

srebrna szkoła

25.09.2022
XII OBÓZ MATEMATYCZNO-JĘZYKOWY „RYSIANKA 2022”

XII OBÓZ MATEMATYCZNO-JĘZYKOWY „RYSIANKA 2022”

XII Obóz naukowy matematyczno – językowy z zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi uzależnień odbył się w dniach 20.09 - 23.09.2021 r. w schronisku...

czytaj więcej
22.09.2022
82. rocznica rozpoczęcia „Aktion Saybusch”

82. rocznica rozpoczęcia „Aktion Saybusch”

82 lata temu, 22 września 1940 roku Niemcy rozpoczęli akcje wysiedleńczą z Żywiecczyzny w ramach tzw. „Aktion Saybusch”. Od 22 września do 14...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności