Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Żegnamy Panią Profesor Reginę Żywotko – emerytowaną nauczycielkę naszego liceum

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2022 roku w wieku 91 lat odeszła od nas Pani Regina Żywotko – nauczycielka języka rosyjskiego w latach 1954-1985.

Pani Profesor z pasją i entuzjazmem uczyła młodzież wrażliwości na piękno i bogactwo języka, interpretacji tekstów najwybitniejszych przedstawicieli literatury rosyjskiej oraz kształtowała w kolejnych pokoleniach młodych ludzi przekonanie, że znajomość języków obcych jest niezwykle ważną wartością. Pod Jej kierunkiem uczniowie naszego liceum występowali w konkursach językowych i festiwalach piosenki, brali udział w olimpiadach przedmiotowych. Ta wielka miłośniczka sztuki teatralnej od 1957 roku przez piętnaście lat prowadziła doceniany w środowisku teatr małych i dużych form. Zawód nauczyciela był dla niej powołaniem, spełnieniem i szczęściem.

W Zmarłej tracimy przyjaciela i wychowawcę młodzieży, szanowanego nauczyciela oraz człowieka oddanego wartościom humanistycznym, pełnego kultury bycia, zawsze zainteresowanego sprawami szkoły i życzliwego jej.

Na długo pozostanie we wdzięcznej pamięci swoich wychowanków i nauczycieli szkoły, z którymi łączyły Ją serdeczne więzi.

Pogrzeb odbędzie się 11 sierpnia 2022 roku o godzinie 13.30 w Kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Żywcu-Zabłociu.

deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

Współpraca
z ATH w Bielsku-Białej
ATH instytut neofilologii
12.05.2024
Uroczystość rozdania Złotych Indeksów PK

Uroczystość rozdania Złotych Indeksów PK

W dniu 19 kwietna br. w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów...

czytaj więcej
09.05.2024
WYNIKI 1 ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O HISZPANII

WYNIKI 1 ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O HISZPANII

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że do II etapu Wojewódzkiego Konkursu wiedzy o Hiszpanii, który odbędzie się 11 czerwca w Mysłowicach...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności