Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

5 kwietnia br. uczniowie klasy 2b i 3d mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Adresowane do uczniów ćwiczenia prowadzone były w języku angielskim i bazowały na prostych eksperymentach z zakresu mechaniki, termodynamiki, elektryczności i optyki. Młodzież wykonywała zadania samodzielnie pod kierunkiem doktorantów Instytutu Fizyki. Uzupełnieniem zajęć praktycznych był wykład na temat teorii względności, który wygłosił prof. dr hab. Rafał Abdank- Kozubski.

Zorganizowany wyjazd wpisuje się w realizację umowy o współpracy zawartej przez I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najważniejszym celem podpisanego porozumienia jest podwyższenie efektywności działalności dydaktycznej w nauczaniu fizyki uczniów naszej szkoły. Do realizacji postanowień umowy Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wyznaczył koordynatora w osobie prof. dr. hab. Rafała Abdanka-Kozubskiego.

Organizatorzy wyjazdu:
pani Dominika Kamińska, pan Marek Gołek i ks. Jacek Moskal


deklaracja dostępności

epuap

bip

stowarzyszenie przyjaciół lo

stowarzyszeni 21 wiek

12.06.2026
XIII Szkolny Dzień Chemii

XIII Szkolny Dzień Chemii

W dniu 9 czerwca 2026 r. odbył się XIII Szkolny Dzień Chemii „CHEMIA NIEMETALI”. W uroczystości wzięły udział klasy...

czytaj więcej
09.06.2026
Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Filip Piwowarczyk w czołówce polskiej lekkoatletyki

Z ogromną dumą informujemy o znakomitych osiągnięciach sportowych Filipa Piwowarczyka, ucznia klasy 3d, który z powodzeniem rywalizował w kategorii...

czytaj więcej
Narzędzia dostępności