Udział Aleksandry Burej jako prelegentki w spotkaniu zorganizowanym przez Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (na zaproszenie prof. dr hab. Anny Janus-Sitarz), zatytułowanym "Przekraczanie polonistycznych granic", inaugurującym cykl  spotkań nauczycieli i studentów "Wokół dobrych praktyk w nauczaniu języka polskiego"; 30.01.2018 r.

Program „Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów” (org. Ośrodek Rozwoju Edukacji /Warszawa/, Instytut Yad Vashem /Jerozolima/, Instytut Polski w Tel Avivie):
IV wizyta grupy młodzieży izraelskiej (72 uczestników) i nauczycieli (7) ze szkoły Mekif Hei w Ashdod, 13 marca 2018 r. w naszym liceum. Udział wzięły klasy 1b, 2h i grupa uczniów z klasy 2c; zajęcia prowadziły nauczycielki: Aleksandra Bielawska, Aleksandra Bura, Danuta Brodziak, Krystyna Ignatowska, Anna Jankowska, Iwona Jasek, Aleksandra Ostrowska-Wrzeszcz, Katarzyna Stawowczyk.
Szkolna koordynatorka programu: Aleksandra Bura
Zobacz fotoreportaż

Film ze spotkania izraelskiej i polskiej młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu w 2018 roku - zobacz.

W ramach projektu : „Kadra edukacyjna XXI. wieku” realizowanego w programie Erasmus + AKCJA 1 MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA – WYJAZDY KADRY EDUKACYJNEJ rozpoczął się kurs języka angielskiego dla pracowników I LO w Żywcu. Zajęcia będą prowadzone w trzech grupach. Pierwsze zajęcia odbyły się 3 października 2018 roku.
Uczestnikom kursu życzymy wytrwałości i szybkiej, efektywnej nauki. Powodzenia!

Projekt „Kadra edukacyjna XXI. wieku” - zobacz.

Asystent językowy (j. angielski) George Sellwood (Nowa Zelandia), wolontariusz w programie LATTITUDE GLOBAL VOLUNTEERING; luty 2018 – czerwiec 2018.
opiekun: Daniel Kamiński (koordynator)