Projekty realizowane w roku 2017

Asystenci językowi (j. angielski) Azza Shidqiyyah Endra (Indonezja), Mina Mamdoh Farah  (Egipt),  Serenay Kurt (Turcja) i  Zhinqing Luo (Chiny) w wolontariackim programie World Talks międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC (fr. dawna nazwa: Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales); 06.02.2017 r. – 17.02.2017 r.Opiekunki:  Katarzyna Stawowczyk, Iwona Jasek

Asystent językowy (j. angielski) Duncan Mc Donald (Nowa Zelandia), wolontariusz w programie LATTITUDE GLOBAL VOLUNTEERING; luty 2017 – czerwiec 2017.

opiekun: Daniel Kamiński (koordynator)

Projekt Wystawa Centropy „Przetrwanie w Sarajewie. Przyjaźń a czasach wojny”, realizowany we współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie (aula szkolna; marzec).

opiekunka: Aleksandra Bura (koordynator)

Projekt obywatelski „Nieobojętni” akcja-integracja. Młodzi Polacy i Ukraińcy w Żywcu”, realizowany przez Szkolny Klub Europejski „Kopernik” we współpracy z Centropą (źródło dofinansowania) i Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie (marzec - kwiecień).

opiekunka: Beata Fałdrowicz

Udział Aleksandry Burej w międzynarodowym seminarium (łącznie 85 nauczycieli z 15 krajów - z Europy, USA i Izraela) CENTROPA Summer Academy (Letnia Akademia Centropy) w Budapeszcie i w Belgradzie ( 04 - 12.07.2017 r.; Program wspierany m. in. przez The Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Konrad - Adenauer- Stiftung Ungarn, Friedrich Ebert Stiftung, Embasy of the United States of America, Budapest, Austrian Embassy Budapest, Austrian Cultural Forum Belgrade).

Asystenci językowi (j. angielski) Nadeen Kamal (Ijordania) i Paulina Madrigal (Meksyk) w wolontariackim programie International Education międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC (fr. dawna nazwa: Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales); 18.09.2017 r. – 01.10.2017 r.

Opiekunka: Katarzyna Stawowczyk.