today or shop the replica collection watch replicas for sale online.

Już po raz 34. Pan Profesor Bolesław Ginter (UJ), ufundował nagrodę dla najlepszego absolwenta. W tym roku otrzymał ją uczeń klasy 3b, Jakub Wisła.

Jakub Wisła zakończył naukę w liceum z najwyższymi wynikami: jego średnia ukończenia szkoły wyniosła 5,50, a średnia w kl. III – 5,56! Osiągnął bardzo liczne sukcesy przede wszystkim w dziedzinie matematyki. Jest laureatem konkursu "O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej" w roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020. Zdobył również dyplom laureata konkursu "O złoty indeks Politechniki Krakowskiej" w roku szkolnym 2019/2020. Zakwalifikował się ponadto do etapu centralnego Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w bieżącym roku, jednak ze względu na stan pandemii koronawirusa etap ten został odwołany, a jego uczestnicy stali się finalistami olimpiady, tym samym Jakub posiada taki tytuł. Jest także finalistą Śląskiego Konkursu Matematycznego (r. szk. 2018/2019) i wielu innych konkursów matematycznych i fizycznych. Brał udział w zawodach okręgowych Olimpiady Matematycznej.

Tegorocznemu laureatowi, Kubie, gratulujemy świetnych wyników i życzymy wspaniałego rozwoju pasji zgłębiania tajników nauk ścisłych, realizacji marzeń i planów życiowych!

Składamy serdeczne podziękowania Panu Profesorowi Bolesławowi Ginterowi, absolwentowi liceum z roku 1955, Przyjacielowi Szkoły, członkowi naszego stowarzyszenia. Dziękujemy za udzielaną nam od lat w ten sposób lekcję o sensie wartości nauki i uczenia się, za szlachetne docenianie wysiłków młodych ludzi, za pokładane w nich nadzieje i za hojność.   

W imieniu Szanownego Fundatora nagrodę oraz okolicznościowy dyplom w dzień zakończenia roku szkolnego tegorocznych maturzystów 24 kwietnia 2020 r., który z powodu epidemii odbędzie się bez obecności uczniów, nauczycieli i bez tradycyjnej uroczystości, przekaże Aleksandra Bura, Prezes wspierającego działanie szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu.


Narzędzia dostępności